Slovo gadget pochází z angličtiny a znamená vynález, vychytávku nebo zlepšovák. Je to tedy blbůstka, která pobaví, ale má i zajímavou a užitečnou funkci. Blesk se zaměřil na USB gadgety, které jednoduše zapojíte do počítače a zpříjemníte si tak pracovní dobu v kanceláři nebo čas, který trávíte doma u počítače.

1. Ochlazovač notebooků

Taky doma sedíte s vaším notebookem na klíně a surfujete po internetu? Tak jistě víte, že se váš počítač zbytečně přehřívá. Ve vedrech není moc příjemné sálající teplo z přístroje. Muži jsou navíc tímto teplem ohroženi – teplo z notebooku totiž způsobuje neplodnost. Logitech přišel na trh s podložkou, která obsahuje miniventilátory, které váš počítač ochlazují. A jak přístroj spustíte? Samozřejmě přes USB port.
Logitech

Cena: 740 Kč

 


 

2. Mluvící papoušek Pepe

Mluvící papoušek Pepe
Mluvící papoušek Pepe
Autor: archiv firem

I v kanceláři nás čas od času může přepadnout nuda nebo smutek. Abyste se cítili líp, pořiďte si mluvícího papouška, který po vás zopakuje, co budete chtít.
www.megadarky.cz

Cena: 690 Kč

 


 

3. USB lednička

Lednička
Lednička
Autor: archiv firem

Ve vedrech není nic lepšího než pořádně vychlazený nápoj. S USB ledničkou už nebudete muset vstávat od počítače. Do ledničky se vejde jedna plechovka vašeho oblíbeného drinku.
www.uzasne-darky.cz

Cena: 591 Kč

 


 

4. Skartovačka

Skartovačka
Skartovačka
Autor: archiv firem

Občas se každý z nás musí zbavit tajných dokumentů. Proč však chodit k firemní skartovačce, když jednu můžete mít na stole? Když nebudete mít k dispozici USB port, stačí vložit 4 tužkové baterie a můžete zvesela skartovat.
www.extradarek.cz

Cena: 377 Kč

 


 

5. Ohřívač hrnků

Ohřívač hrnků
Ohřívač hrnků
Autor: archiv firem

Stalo se vám někdy, že si uvaříte kafe a pak máte tolik práce, že je pijete až studené? S USB ohřívací plotýnkou vám to nehrozí.
www.zabava.nej-ceny.cz

Cena: 149 Kč

 


 

6. Chameleon

Chameleon
Chameleon
Autor: archiv firem

Chybí vám zvířecí kamarád? Vyzkoušejte exotického a hlavně nenáročného chameleona. Připevněte jej na monitor a pozorujte, jak kulí oči a vyplazuje jazyk. Sice nemění barvy, ale i tak je s ním sranda.
www.megadarky.cz

Cena: 648 Kč

 


 

7. Raketomet

Raketomet
Raketomet
Autor: archiv firem

Tahle hračička už je sice dražší, ale o to zábavnější. Je u vás v kanceláři někdo, kdo vás štve? Zamiřte a vyšlete na něj raketu. Raketomet má zaměřovací webkameru a ovládáte jej pomocí počítačového programu.
www.shop.tntrade.cz

Cena: 2038 Kč

 


 

8. USB bubny

Bubny
Bubny
Autor: archiv firem

Pořádně zabubnujte šéfovi na nervy. Plátno s dotykovými plochami jednoduše srolujete. Součástí balení je i software a sada paliček.
www.smartstore.cz

Cena: 1201 Kč

 


 

9. Větráček

Větráček
Větráček
Autor: archiv firem

V letním parnu je důležitý nejen pitný režim, ale i ochlazování. Pořiďte si k počítači minivětrák, který vás příjemně ofoukne a osvěží.
www.kanony.cz

Cena: 450 Kč

 


 

+1. Vysavač

Vysavač
Vysavač
Autor: archiv firem

Jste posedlí úklidem? Vyčistěte dokonale i vaši klávesnici. S USB minivysavačem už vás drobky ze sendviče trápit nemusí. Je sice docela možné, že vám vysávání zabere více času než klasické vyklepání klávesnice, ale zase vaše kolegy dostanete vychytanou věcičkou.
www.skinbook.cz

Cena: 256 Kč


Co je USB

USB je zkratka pro Univerzální sériovou sběrnici, pomocí které se připojují zařízení jako jsou klávesnice, fotoaparáty nebo joysticky k počítači. Slouží také k přenosu dat například z videokamer nebo přenosných disků.