Video
délka: 02:39.03

 Capcom

Resident Evil Revelations pro Nintendo Switch vychází stejně jako druhý díl v Evropě pouze digitálně. V USA a Japonsku sice došlo na vydání obou dílů v jedné krabicové kolekci, ta ale fyzicky obsahuje na herní kartě jenom první díl. Ten druhý si kvůli obrovské velikosti 23,6 GB musíte stejně stáhnout. Jednička zabírá méně - pouze 12 GB.

Jaká je Resident Evil Revelations videohra již moc dobře víte. Recenzovali jsme její Nintendo 3DS originál, konverzi pro Xbox 360 i nejnovější verzi pro PlayStation 4. Jde o povedený akční horor, kde se hlavní hrdinové Jill Valentine a Chris Redfield se svými béčkovými parťáky prodírají hrozným příběhem i zástupy mutantů.

V Resident Evil Revelations totiž nenarazíte na jedinou zombii. Fňuk. Namísto nich na vás útočí mutanti Ooze, kteří nejsou vůbec špatní, ale nemrtví jsou prostě nemrtví. Kromě slušně dlouhé a povedené kampaně je přítomen i režim Raid, v němž zabíjíte mutanty na body a získáváte silnější zbraně, odemykáte nové postavy atd.

Exkluzivní lahůdkou pro fandy je ve Switch verzi exkluzivní retro minihra Ghost Ship Panic. Jde o primitivní 2D střílečku, ve které kurzorem míříte a následně palbou likvidujete dotírající Ooze, zmutovanou Rachel a tlouštíka Scagheada, který po zabití exploduje a zničí vše kolem sebe. Nejcennějším úlovkem je zmutovaná ryba Acculeozzo, která je nesmírně hbitá, ale pokud ji zastřelíte, získáte hodně bodů.

Tou hlavní otázkou tedy zůstává, jak se Resident Evil Revelations hraje na Switchi. Dobře! V dock režimu má rozlišení 1080p, v handheld módu to je 720p. Framerate není uzamčen a většinou se naštěstí pohybuje těsně pod 60 fps. Znatelná zpomalení plynulosti však vidět nejsou. Na TV si však všimnete mnoha rozmazaných textur. RER prostě exceluje, pokud konzoli držíte v ruce.

Ovládání je příjemné, ať už hrajete v handheld režimu, s Joy-Cony nebo Pro ovladačem. Switch verze navíc jako jediná nabízí díky Joy-Conům nabízí pohybové ovládání, které je hodně povedené. Připomnělo nám dobu, kdy vyšel Resident Evil 4 pro Wii. Jó, to byly časy. Resident Evil Revelations pro Switch je po Doom další povedenou hrou, která dokazuje, že nejde o konzoli jenom pro děti.

Resident Evil přehledně na Blesk.cz

Fotogalerie
40 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 70 %

Plusy:
Skvělé hraní v handheld módu
Pohybové ovládání
Minihra Ghost Ship Panic
Arkádový režim Raid
Framerate si drží fajn frekvenci

 

Minusy: 
Žádné zombie
Hrozný příběh a vedlejší postavy

 

Infobox
Datum vydání: 28. listopad 2017
Platformy: Switch
Cena: 499 Kč
Výrobce: Capcom
Vydavatel: Capcom
Distributor v ČR: Cenega
Jazyk: AJ