Injustice: Gods Among Us je videohrou od tvůrců letité brutální a ceněné série mlátiček Mortal Kombat. To naznačuje, že může jít o opravdu povedený titul. A tak trochu se ve stylu nejznámější bojovky od NetherRealm Studios i hraje. Své protivníky můžete odpálit vysoko do vzduchu, ale na rozdíl od Mortal Kombat nejde o mlátičku, ve které létají hlavy a končetiny vzduchem. I krve je zde pomálu.

Alternativní dimenze, kde superhrdinové změnili stranu

Injustice: Gods Among Us překvapivě obsahuje poutavý komiksový příběh. Superhrdinové jsou v něm přeneseni do alternativní dimenze, ve které Joker zničil Metropolis. Superman se po ztrátě Lois Lane a nenarozeného syna rozhodl zotročit celou Zemi krutovládou. Ti superhrdinové, kteří se k němu nepřidali, byli zabiti. Naopak někteří ze záporáků se přidali na stranu dobra. Příběh je plný zvratů, vydrží na asi šest hodin a bude vás bavit až do samého konce. V tomto režimu je navíc několik miniher, jako střílení šípy s Green Arrowem nebo likvidování letících aut se Supermanem.

Nemrtvý Solomon Grundy doráží Flashe

Tolik bitev…

Mimo příběhového módu jsou k dispozici bitvy, ve kterých se utkáte s řadou protivníků ve stylu bojovkové arkády, superhrdinů nebo záporáků nebo s hordou bojovníků se zdravím, které se po vyhrané bitvě jen z části doplní, ve stylu survival režimu. Za zahrání stojí i S.T.A.R. mise, ve kterých budete bojovat za určitých podmínek a vždy se specifickým úkolem. Například nebude smět být vůbec uhozeni. Nechybí samozřejmě ani trénink a tutoriál, který vysvětlí ovládání a speciální pohyby.

Klání snů pro komiksové nadšence: Superman vs. Batman

Skvělý dabing, průměrná grafika

Za každou vyhranou bitvu získáte zkušenosti, které odemykají nejrůznější bonusy jako karty postav nebo násobitele získaných zkušeností. Hra má samozřejmě 3D grafiku, ale odehrává se jen ve dvou rozměrech. Sice můžete na vybraných místech odkopnout protivníka do strany nebo na něj použít některý z předmětů v pozadí (hodit po něm sochu, přejet ho motorkou), ale jinak jde o dvourozměrnou záležitost ve stylu původních Mortal Kombat. Vizuálně je hra stylová, ale grafika je na dnešní poměry spíše průměrná. O mnoho více potěší kvalitní dabing postav.

Batman útočí Batarangem

Speciální chvaty superhrdinů

Boje v Injustice: Gods Among Us jsou frenetické, útočit můžete lehkým, středně silným i nejsilnějším úderem. Ty samozřejmě můžete spojit v nejrůznější komba, která však nejsou tak propracovaná jako u konkurenčních titulů typu Tekken a Virtua Fighter. Nabít se můžete i k silnějším a speciálním úderům a ke všemu je k dispozici ukazatel, který se naplňuje po úderech i utržených ranách a dokáže spustit ty nejsilnější údery. Superman vás například vystřelí na oběžnou dráhu, Batman zase přejede Batmobilem. Nechybí úchopy, používání zbraní dle postav, rozhodně je s čím se porvat. Jen nejde o nejpropracovanější bojovku na trhu.

 

Fotogalerie
6 fotografií

Interaktivní arény

Oproti ostatním bojovkám nejsou rvačky rozděleny na dvě kola, ale ukazatel zdraví ano. Všechny arény, které obsahují i interaktivní části a jsou i dvoupatrové, pocházejí z komiksových lokací. Nechybí ani parádní multiplayer, ať už na jedné konzoli nebo po internetu. Podíváte se tak i do Metropolis a Gotham City. Injustice: Gods Among Us prostě musí potěšit každého komiksového fanouška i hráče bojovek, kterých bohužel dnes již nevychází tolik jako dříve. Otázkou tak jenom zůstává: Budete superhrdinou, nebo padouchem?

 

Hodnocení Blesk.cz: 8/10

 

Plusy:
Ti nejlepší superhrdinové a záporáci z DC Comics
Interaktivní arény
Dobrá 2D hratelnost
Arény z komiksového prostředí
Poutavý příběh
 
Minusy:
Průměrná grafika
Na trhu jsou propracovanější bojovky

 

Infobox
Datum vydání: 19. duben 2013
Platformy: Xbox 360, PlayStation 3, Wii U
Cena: 1399 Kč
Výrobce: NetherRealm Studios
Vydavatel: Warner Bros. Interactive
Distributor v ČR: Cenega
Jazyk: AJ