Video
Video se připravuje ...

Stellar Blade - trailer PlayStation

Protagonistku Eve vybavili silnými ženskými zbraněmi – sexy křivkami, výrazným pozadím i poprsím. A i když to vyvolalo vlnu nevole v některých kruzích, světe div se, i videohra s lehkým nádechem erotiky může mít pořádnou hloubku. Je to propracované RPG s životností kolem 25 až 35 hodin, které můžou ti nejzarytější hardcore hráči protáhnout i k téměř dvojnásobné době. Postapokalyptické sci-fi Stellar Blade je prvním velkým konzolovým titulem studia Shift Up, které se dříve specializovalo na mobilní hry.

To už jste viděli jinde, ale...

A nutno říct, že jako ántré je to opravdu mela. Na první pohled vypadá hra jako klon kultovního veledíla NieR: Automata. I když je inspirace zřejmá, je Stellar Blade hra zároveň podobná i jiná. Hodně si bere také ze Soulsborne videoher, ale i zběsilých akcí typu Devil May Cry. Počítejte tedy s tím, že se budete muset ohánět, pokud se rozhodnete pro normální režim. Jestli však nemáte bleskurychlé reflexy jako Ježek Sonic, bát se nemusíte. Stellar Blade naštěstí nabízí i příběhový režim, který je určen méně zkušeným hráčům.

Herní mechanismy v sobě kombinují frenetické a zběsilé útoky, taktizování, úskoky i vyrážení ataků nepřátel na zteč a používání speciálních Beta dovedností. Pokud budete hrát na normální režim, budete se muset opravdu otáčet. Obtížnost je totiž rozhodně těžká a ne normální. Pro boj je podle mě klíčové získat co nejvíc Beta schopností a posílit je. Stejně tak pilovat reflexy, abyste měli na Zemi budoucnosti vůbec šanci. Zabít vás totiž může během pár sekund i řadový. Naštěstí jsou ve hře rozmístěny užitečné kempy. Takové, které znáte z obdobných RPG videoher.

Sexy androidka Eve

V nich můžete Eve, která je ve skutečnosti androidkou, ozdravit, vybavit ji novými Beta schopnostmi za zkušenostní body, které získáte při bojích nebo si v nich můžete hru uložit. Adrenalinové boje jsou hnacím motorem hry. Stejně jako je hráči ocení silné RPG prvky, kterými je hra protkána. Co mě však příliš neoslovilo, byl celkem tuctový příběh. Odehrává se v daleké budoucnosti, kdy zemi přepadla monstra nazývaná Naytiba. Kvůli globálnímu oteplování, umělé inteligenci a dalším klišé. Jde o roztodivné příšery nejrůznějších tvarů a velikostí s opravdu povedeným designem.

Je vidět, že si s jejich tvorbou dali tvůrci záležet. A jen počkejte, až se utkáte s bossy. Jsou obří, nebezpeční a i když to není žádná novinka, budete na ně muset vyrukovat s nějakou tou taktikou. Opět se připravte na to, že budete často umírat. Hratelnost je ale naštěstí skvělá a návyková, takže si díky ní s nějakou tou dočasnou frustrací poradíte snáze. Ovládání je naštěstí přesné a držet DualSense při hraní Stellar Blade je nádhera. Haptická odezva je neskutečná. Jen počkejte, až ucítíte padající kapky deště na vlastních rukách. Technicky je na tom hra celkově parádně.

Budete zírat

Grafika je velmi, velmi propracovaná. Ať už jde o prostředí zničené Země či neskutečně detailní modely postav. Jen si přiznejte lidi, že vaše oči budou sjíždět krásnou postavu Eve, kterou můžete obléci do mnoha různých sexy oblečků, často. A není na tom vůbec, ale vůbec nic špatného. Škoda však, že občas pozlobí kamera. K dispozici jsou tři režimy nastavení, kde si zvolíte preferenci rozlišení, frameratu nebo vyvážení obou nastavení. Jednoznačně však preferujte fps kvůli rychlosti bojů. Věřte, že je to rada nad zlato. Stellar Blade sice není moc originální a mnoho herních mechanismů je okoukaných odjinud, ale hraje se; a vypadá skvěle a navíc je víc sexy než drtivá většina jiných videoher.

P.S. Do Stellar Blade stále přibývá nový obsah. Hráči se naposledy dočkali režimu Boss Challenge a nových oblečků.

Fotogalerie
38 fotografií

Hodnocení Blesk.cz: 89 %

Plusy:
Propracovaná videohra do morku kostí
Silné RPG prvky
Adrenalinové boje
Sexy a stylové
Rozmanité Beta schopnosti
Technicky na vysoké úrovni
DualSense se hodně předvádí
 
Minusy:
Některé mechanismy jsou okatě okopírované
Občasné problémy s kamerou
 
Infobox
Datum vydání: 26. duben 2024
Platformy:  PlayStation 5
Cena: 1799 Kč
Výrobce: Shift Up
Vydavatel: Sony Interactive Entertainment
Distributor v ČR: Sony
Jazyk: AJ
Oficiální stránka hry