Funkce se v pojetí ubytovací platformy jmenuje Cestovatelské příběhy a umožňuje vytvořit krátké video a následně ho nahrát na stránku. Zatím je v beta testování, jak uvádí Matteo Gamba z Airbnb blogu. Stránka s nejčastějšími otázkami a odpověďmi k funkci uvádí, že nový formát je zatím dostupný jen lidem s nejnovější verzí Airbnb aplikace iOS a najdou ho pod sekcí Cestovatelské příběhy na svém profilu.

TIP: Airbnb chystá velkou změnu, umožní rezervovat si pokoje i v běžných hotelích

Jeden příspěvek je limitovaný na 10 sekund, nahrává se skrze galerii v mobilu a je možné ho přímo v aplikaci upravit. Příběhy si pak člověk může zobrazit na stránce Airbnb nebo v aplikaci. V obou případech se podobají cestovatelským prezentacím, které již na stránce existují a pokud člověk označí polohu, řadí k místům, které se v nich objeví (společně s doporučeným ubytováním).

TIP: Finanční správa upozorňuje: když pronajímáte byt přes Airbnb, může se vás týkat registrace k DPH i EET

Co Airbnb zatím neuvádí, je zda bude kontrolovat, co lidé sdílejí. Konkrétně u této služby nebude mít smysl, aby se do Příběhů dostalo cokoli jiného než cestování. Stejně tak zda bude například kontrolovat, jestli lidé mluví o svém ubytování pravdu. O možnosti importování příspěvků například z Facebooku nebo Instagramu také zatím nemluví. Každopádně pokud jste měli pocit, že máte málo příležitostí k nahrávání Příběhů, zde je další.