Hasičce Míše (18) se obrátil život naruby: Proud vody ji téměř připravil o zrak! Léčba neexistuje

Autor: lm - 
22. srpna 2018
13:38

V pouhých osmnácti letech se jí obrátil život naruby. Nadějnou hasičku Míšu při závodu v požárním sportu zasáhl do očí silný proud vody. Dívka přišla téměř o zrak a její prognóza je zatím nejistá. Kolegové pro ni proto vyhlásili sbírku.

K neštěstí došlo koncem července při soutěži v požárním útoku v Ludéřově na Olomoucku. Míše, která se věnuje činnosti dobrovolných hasičů už od raného dětství, vytryskla voda z hadice přímo do obličeje a proud jí vážně poranil obě oči.

„Do tréninků i závodů dávala veškerou svou energii i srdíčko. Bohužel na noční soutěži v Ludéřově se k Míši štěstěna otočila zády. Jeden krok navíc ji poznamenal na životě. Proud vody, který každopádně patří do terče, se jí plnou silou dostal do očí,“ popsal na Facebooku její kolega, dobrovolný hasič Jaromír Laštuvička. 

Proud vody Míše poranil oční cévnatky, na což zatím na světě neexistuje žádná léčba. „Momentální stav je takový, že na levé oko vidí zhruba na 50 %. Pravé oko je po těžké náročné operaci a zhruba za čtyři až šest měsíců bude následovat operace další. Doba léčby je odhadnuta na minimálně jeden rok s momentálně nejistým výsledkem,“ uvedl hasič. „Pevně věříme, že tyto orgány si poradí samy a spraví se. I takové případy se již staly,“ doplnil Jaromír s nadějí, že pokud se tak nestane, tak snad v brzké době pokročí medicína.

Dobrovolní hasiči z Dolní Studénky spolu s charitativní organizací Život dětem mezitím vyhlásili pro mladou slečnu sbírku, která jí má pomoci s nákupem potřebných pomůcek, či případně v budoucnosti s financováním přelomové operace. Lidé mohou přispět libovolnou částkou na transparentní účet 1117771700/5500, u platby je třeba uvést variabilní symbol: 5656.

„Veškeré finanční prostředky, které Míša nevyužije, budou v budoucnu použity pro všechny dobrovolné hasiče v ČR, kterým se při požárním sportu stane těžký úraz s trvalými následky a budou k životu potřebovat nějaké pomůcky či operace v zahraničí,“ dodal Jaromír Laštuvička.

Video z osudné soutěže:

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud