Drsná nehoda Čechů v Chorvatsku: Třikrát přes střechu, pak peklo v nemocnici, popsala Nikola | Blesk.cz

Drsná nehoda Čechů v Chorvatsku: Třikrát přes střechu, pak peklo v nemocnici, popsala Nikola

10. 8. 2018
12:36

Češka Nikola vyrazila s přítelem na dovolenou do Chorvatska. Když se vraceli domů, narazil do nich zezadu řidič. Následoval karambol, který vyústil ve vážnou autonehodu. Českému páru nejdříve nikdo nepomáhal, ale pak přispěchali na záchranu Slováci. Příběh Češky však nekončí převozem do nemocnice. Tam peklo, které v dovolenkové destinaci zažila, teprve začalo…

Až když se nám stane něco ošklivého, tehdy si uvědomíme, jak si vážíme svého života,“ začala své vyprávění na sociální síti Nikola. „Tímto jsem si prošla v sobotu 04. 08. 2018. Vraceli jsme se domů z dovolené z Chorvatska, už jsme se nemohli dočkat, až budeme doma s rodinou a našimi hafany. Právě jsme se blížili na dálnici k platidlům u Záhřebu, když se začala tvořit kolona, a tak jsme zastavili jako ostatní před námi, přítel chtěl dát varovky a já se instinktivně chtěla otočit, zda i auta za námi brzdí. To bylo to poslední, co si pamatuji...,“ pokračuje o nehodě.

Následoval náraz a rána, po nichž se jejich auto otočilo třikrát přes střechu. „Pamatuji si jen, jak se kutálíme a jak se snažím něčeho chytit. Auto se zastavilo na levém boku. Žiju! První, co mě napadlo, bylo, zda i přítel žije, když jsem slyšela, jak říká nachraptělým hlasem lásko, jsi v pohodě?! “ spadl mi kámen ze srdce,“ přiznala Nikola. Až po nějakém čase přispěchali muži ze Slovenska, kteří rozbili přední okno a pomohli páru ven. Podle Češky se spousta lidí jen koukala, co se děje a jejich osud jim byl lhostejný.

Zatímco čekali na záchranáře, pomáhala Nikole další rodačka z Česka. „Mezitím mi jedna milá paní Češka dávala první pomoc, moc bych se jí chtěla poděkovat, ale bohužel na ni nemáme kontakt tak, jako na ty muže. Třeba se to ale případným sdílením dostane až k ní. Opravdu jí jsem moc vděčná," napsala s tím, že doufá, že díky sdílení příspěvku se s ní možná ještě setká. Po převozu do nemocnice však následovalo další peklo. Vybavení a péče v nemocnici byly tristní.

Tak já přežiju tak hroznou nehodu, vylezu z auta po svých a pak umřu někde v nemocnici, která je 100 let za opicema?...potom vás odvezou někam za plentu, kde vás nechají 4 hodiny ležet, nikdo si vás absolutně nevšímá. Nevíte, co s vámi je, zda máte něco zlomeného, nebo nějaké vnitřní krvácení, podle toho hematomu, co se vám udělal na boku,“ informovala veřejnost rozhořčeně Nikola.  

Několikrát jsem si řekla o léky na bolest, ale většinou mě jen ignorovali. Po 5 hodinách se za mnou dostal přítel, můžu říct, že jsem snad ještě nebyla šťastnější, když jsem konečně sama v cizím prostředí viděla známou tvář. Teprve tehdy jsem se dočkala léků tišící bolest a své dg. Posunutá krční páteř, naražená klíční kost, rameno, žebra a loket. Nějaké odřeniny, řezné rány, modřiny a popáleniny. Neváhala jsem ani minutu a i přes protesty jsem podepsala revers,“ uzavřela své vyprávění Češka. Její příběh sdílelo přes 6 tisíc lidí.

Doporučujeme
gejza22 ( 11. srpna 2018 00:53 )

A Jaké máme nemocnice u nás? Třeba Příbramska Nebo Teplická. ..to jsou katastrofy. ...Tak nekrytizujte cizinu, Nebo radĕji zůstaňte doma seďet na ***i

penecas ( 11. srpna 2018 00:29 )

sama píše Několikrát jsem si řekla o léky na bolest, ale většinou mě jen ignorovali. To znamená, že více než jedenkrát léky na bolest dostala. Mně ten celý popis moc nesedí.

ondra1974 ( 10. srpna 2018 21:51 )

Teda na tebe ten tvuj nick sedi, jak hrdel na nocniku.....lepsi nick sis fakt nemohl pro sebe vybrat.

antitupec ( 10. srpna 2018 21:25 )

On se jmenuje Pitomik00, ale jelikož si nedokáže zapamatovat víc než 5 písmen, musel to zkrátit.

marsa ( 10. srpna 2018 19:53 )

Absolutně nic jsme jim nedali...v tom šoku jsem si to ani neuvědomila,pak jsem se ptala na placeni...nic,nic,nic...nikde...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud