Britský hudební skladatel Andrew Lloyd Webber, který 22. března oslaví půlkulaté 75. narozeniny, teď nemá mnoho důvodů k úsměvu. Přestože den po svém životním jubileu měl v plánu zúčastnit se premiéry svého nového muzikálu Bad Cinderella (do češtiny přeloženo jako Zlá Popelka) v Imperial Theatre v New Yorku, všechny své plány musel zrušit – a to z velice smutných rodinných důvodů.

V prohlášení prostřednictvím magazínu People skladatel oceněný cenami Tony oznámil, že jedno z jeho nejstarších potomků, Nicolas Lloyd Webber (43), je „kriticky nemocný“ – již 18 měsíců bojuje s velice závažným onemocněním, s rakovinou žaludku. „Nick je nyní hospitalizován,“ uvedl Webber s tím, že je ze synovy choroby, a především z vážného stavu, v němž se nachází, „naprosto zničený“.

Video
délka: 03:18.48
Video se připravuje ...

František Janeček na premiéře Fantoma Opery: O krásný zážitek nikdo nepřijde! David Turek

Dále přiznal, že se za Nicka všichni modlí, zatímco on s nemocí „statečně bojuje se svým nezdolným humorem“. A i když Webbera mrzí, že nebude moct na premiéře Bad Cinderelly podpořit svou účastí herce, orchestr a veškeré osazenstvo divadla, má jasno: „Momentálně je moje místo u Nicka a u rodiny,“ zdůraznil. A ruku na srdce, rozhodně mu to nemůže nikdo vyčítat.

Webber má mimochodem dětí celkem pět, kromě Nicolase ještě dcery Imogen (44) a Isabellu Auroru (26), a syny Williama Richarda (29) a Alastaira Adama (30). Dvě nejstarší ratolesti měl se Sarah Hugillovou, s níž byl ženatý po 11 let, další tři s Madeleine Gurdonovou (60), se kterou si řekl své „ano“ v roce 1991. Slavný autor byl plodný nejen pracovně, ale očividně i v soukromém životě.

Fotogalerie
42 fotografií