Shannen Dohertyová, kterou proslavila role Brendy v seriálu Beverly Hills 90210, bojuje s rakovinou prsu od roku 2015. Tehdy si čtyřiačtyřicetiletá herečka objevila bulku v prsu a vyslechla si svou první mrazivou diagnózu rakoviny. Podstoupila mastektomii, chemoterapii a sérii ozařování, a zdálo se, že má vyhráno. Koncem roku 2019 se jí ale bohužel rakovina vrátila s metastázami do páteře a lymfatických uzlin. Tehdy se dozvěděla, že se nachází ve čtvrtém stadiu nemoci a její onkolog jí dal asi jenom 30% šance na přežití v příštích pěti letech.

S nemocí se tedy statečně pere již třetím rokem a stejně tak bojuje i proti svému správci financí, kterého zažalovala za to, že ohrozil její zdraví. Neplatil za ni totiž zdravotní pojištění, a tudíž herečka známá i ze seriálu Čarodějky nedocházela k lékaři. Hájila se tím, že kdyby pojištění měla, chodila by na preventivní prohlídky a mnohem dříve by se zjistilo, že je nemocná. V Americe je to však se zdravotním pojištěním mnohem složitější než v tuzemsku - lékaře si každý nemůže dovolit... A je to komplikované i pro slavné herce.

Video
délka: 00:10.02
Video se připravuje ...

S rakovinou bojující Shannen Doherty se nevzdává Instagram.com

Na zdravotnictví za velkou louží si postěžovala i ve svém nejnovějším příspěvku na instagramu, který ji zachycuje v průběhu léčby, s kapačkou zavedenou do paže. Zda je foto aktuální, nebo ne, to neuvedla. „Zajímalo by mě, proč lidi jako já, kteří pracovali od svých 10 let a platili poplatky SAG-AFTRA (americký odborový svaz zastupující umělce, pozn. red.), odbory opouštějí, když nejsme schopni ze zdravotních důvodů pracovat,“ zlobila se. „Zdravotní pojištění by nemělo být založeno na ročním příjmu. Je to celoživotní příspěvek.“

„Já a mnoho dalších jsme tedy platili doživotní poplatky, jenom aby nám byly zrušené, protože nesplňujeme vaše aktuální kritéria? Tohle není v pořádku,“ dodala u depresivní momentky rozčileně herečka, kterou v komentářích podpořila celá řada jejích hereckých kolegů a kolegyň - například Alyssa Milanová (50), která ztvárnila její mladší sestru ve výše zmiňovaných Čarodějkách. Není pochyb, že kromě zdravotních problémů nyní Shannen musí řešit i finance... což její duševní pohodě, co je při této nemoci velmi důležitá, jistě moc nepřidává.

Fotogalerie
46 fotografií