Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Oblačno, déšť 21°C

Jiří Adamec slaví 75: Nevěra, rozvody a pletky ženy se synem narkobarona!

/
 • Režisér Jiří Adamec dnes slaví 75. narozeniny.
  9. března 2023 ● 05:00

  Ještě než natočil kultovní seriál Sanitka, kde obsadil elitu tehdejších herců, věnoval se zábavným pořadům. Nejdříve točil pro Českou televizi, ale po padáku se přemístil na Novu, kde potkal svou životní lásku Janu Novákovou, dnes Adamcovou (51). Než se ale vzali, museli svůj vztah skrývat dlouhých 11 let.

 • 1.

  Zábavné pořady

  Jen co vystudoval DAMU a hned nato FAMU, začal točit ve velkém. Točil zároveň televizní film, seriály a také zábavné pořady. Jeho prvenstvím byl Televizní klub mladých z roku 1973, natočil několik hudebních profilů známých zpěváků a později se vrhl i na tvorbu silvestrovských pořadů, a od roku 1997 se pustil do režie Českého slavíka, kterého režíroval jedenáct let.

  Jiří Adamec.
  Autor: Blesk:archiv Blesku

  Jiří Adamec coby režisér pořadu Bingo.
  Autor: Blesk:archiv Blesku

   

 • 2.

  Seriály

  První velký seriál, do kterého se v 70. letech pustil, byl psychologický cyklus Tak se ptám. Velká sláva přišla ale až s druhým seriálem Sanitka, díky které si získal oblibu a obdiv diváků. Režisér do seriálu obsadil snad všechny tehdejší velké herce a Sanitka se mezi diváky rázem stala hitem. Na svém kontě má pak další úspěšné seriály jako Rodáci, Pojišťovna štěstí nebo Cesty domů.

  Jiří Adamec v době, kdy natáčel seriál Sanitka. (1983)
  Autor: archiv Blesku
  Jiří Adamec a Pojišťovna štěstí.
  Autor: Archív

   

 • 3.

  Filmy a pohádky

  Začínal na pohádkách a rodinných komediích. Natočil například pohádku Princové jsou na draka, Co takhle svatba, princi?, Až přiletí čáp, královno!, nebo filmy Cesta domů, Rozčarování, Křižovatka nebo z posledních Léto s gentlemanem. Na seznamu má ale desítky dalších filmů.

  Jaromír Hanzlík s Jiřím Adamcem na place.
  Autor: Bioscop

 • 4.

  První manželství

  Za svou první manželku pojal v sedmdesátých letech slovenskou dramaturgyni Tatianu Kavčiakovou. Spolu s ní má tři děti Marka (48), Terezu (44) a Kristinu (32). Manželství bylo rozvedeno v roce 2006 po Adamcově nevěře.

  S první ženou a matkou tří jeho dětí Tatianou. V této době už měl 10 let i druhý vztah. (2004)
  Autor: archiv Blesku

 • 5.

  Utajený vztah s Janou Novákovou

  S Janou Adamcovou, dříve Novákovou, se Jiří Adamec seznámil ještě v době, než oba nastoupili na Novu. Režisér si po revoluci založil vlastní cestovní kancelář, do které Adamcovou coby zkušenou delegátku mluvící anglicky zaměstnal. Naplno se do sebe zamilovali až na Nově, kam se režisér přesunul v roce 1995. Svou lásku se před kolegy snažili skrývat, jelikož byl Adamec stále ženatý. Tajně se scházeli u moderátorky doma, i třeba jen na deset minut. Svůj vztah museli tajit dlouhých 11 let.  

  Jiří Adamec s Janou Novákovou.
  Autor: Blesk:David Kundrát

 • 6.

  Svatba s moderátorkou

  Když ale sportovní moderátorka otěhotněla, nebylo zbytí a museli jít s pravdou ven. Tři neděle před porodem jejich syna Daniela (17) Jana zářila štěstím. Adamec se konečně rozhoupal k rozvodu. Osm měsíců po porodu svou lásku zpečetili manželským slibem na řeckém ostrově Somos. Za svědky jim šel Karel Gott a Dalibor Gondík. O dva roky později přivedla Adamcová na svět dcerku Jasmine Annu (14).

  2006 - Svatba Jiřího a Jany Adamcových v Řecku. Za svědky byli Dalibor Gondík a Karel Gott
  Autor: Martin Hykl, archiv rodiny Adamcových

  Sedmé narozeniny Jasmínky Adamcové.
  Autor: archiv Blesku

 • 7.

  Bolestný rozchod

  Po téměř čtvrt století společného soužití přišla v roce 2019 krize. Spouštěčem byla nejspíš ponorková nemoc. Režisér netočil, Adamcová byla také doma a na neštěstí bylo zaděláno. Manželé si začali lézt na nervy tolik, že se Adamec od rodiny odstěhoval. Krizi nepřekonali, naopak se dohodli na rozvodu. Jenže ten později kvůli Janiným zdravotním problémům pozastavili a dodnes se to nikam neposunulo. A podle ní se na tom zatím nic měnit nebude. I když žijí odděleně, vychází spolu dobře, a dokonce spolu tráví i Vánoce.

  Manželé Jiří a Jana Adamcovi
  Autor: Foto: K. Kopáč, A. Malachovský, archiv J. Adamcové

 • 8.

  Galerie

   

  Video
  délka: 02:58.63
  Video se připravuje ...

  Adamec cizeluje Léto s gentlemanem: Hanzlík mi furt sedí za zády! Petr Macek, Aleš Brunclík

  Fotogalerie
  89 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

Kykys: Ta si ho vzala určitě z "lásky ", vyčůraná zlatokopka a už neví,kde by natáhla sítě, pletky že synem narkobarona!! Fúúj....

(09. 03. 2023 11:23)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy