Anglický chlapec Kori má skutečně těžký osud. Narodil se se syndromem hypoplastického levého srdce, což znamená, že je celá levá strana jeho srdce nesprávně vyvinuta a není schopna zajišťovat srdeční výdej. Z toho důvodu chlapec absolvoval již dvě transplantace, jeho tělo ale nový orgán pokaždé odmítlo. Spolu s lékaři se Kori rozhodl, že další transplantaci už nepodstoupí. 

Navzdory nelehkému břemenu se Kori snaží žít v rámci možností jako jakékoli jiné dítě. V době sociálních sítí se shlédl především v YouTube a založil si tam vlastní kanál s názvem Kraken The Box. Kori v něm vystupuje jako pirát a říká si kapitán Kori. 

Chlapeček vzkřísil Jacka Sparrowa

A právě tady přichází Johnny Depp... Koriho maminka Pixi totiž zkontaktovala organizaci, která pomáhá nemocným dětem plnit jejich přání, a díky ní se podařilo dostat až ke slavnému herci. Ten ani chvíli neváhal a pro svého malého fandu se opět vtělil do nezapomenutelného kapitána Jacka Sparrowa. A přitom se zdálo, že tato oblíbená postavička už je zřejmě navždy v propadlišti dějin! 

Depp Sparrowa nejprve vzkřísil na originálním videu, které pro Koriho natočil. Kapirán Sparrow je na něm kdesi na lodi – a kulisy okolí jsou velmi promakané. Díky pohybům kamery se dokonce zdá, že se celá místnost skutečně houpe. Sparrow je jako obvykle trochu mimo a působí jakoby opile, mluví svým typickým rozvláčným a přerušovaným způsobem, tak, jak ho diváci dobře znají. „Moc rád tě budu na YouTube sledovat, řeknu i všem svým kámošům, aby tvůj kanál taky sledovali,“ vzkázal pirát školákovi. 

Jak se zdá, kamarádů má kapitán Sparrow opravdu hodně. Chlapci totiž sledující začali přibývat po tisících a brzy jich měl dokonce přes 100 tisíc, čemuž nemohl skoro ani uvěřit. A pak přišlo další překvapení... Kapitán Jack Sparrow se ozval znovu! 

Depp v roli vykutáleného piráta zavolal chlapci přes videohovor a krátce si s Korim popovídal. Také tentokrát si dal záležet i na kulisách – vynořil se zpod stolu v lodní jídelně plné zapálených svíček. 

Záhadný dárek

Malému Korimu dokonce poslal i dárek. Do domu rodiny dorazil balíček adresovaný Korimu s herní konzolí PS 5. Nebyl u něj ale žádný vzkaz, a tak nikdo netušil, kdo štědrý dárce vlastně je. Nakonec vyšlo najevo, že tajemným Ježíškem byl právě Depp. „Potvrdil to jeho tým,“ prozradila dojatá maminka v jednom z Koriho videí. V současnosti má Kori 212 tisíc odběratelů a svůj úspěch si náležitě užívá.

Video
Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout video

Češka Nikol, kterou si vyžádal Depp: Co jsme dělali v jeho šatně?! David Turek, Elmer Carvalho

Fotogalerie
164 fotografií