Že by byly spory konečně u konce? Herečka Amber Heardová vydala v pondělí na sociálních sítích oficiální prohlášení, ve kterém uvedla, že svému bývalému manželovi nakonec přece jen zaplatí odškodné, které jí nařídil soud. 

„Po dlouhém zvažování jsem došla k rozhodnutí zaplatit odškodné za pomluvu, pro kterou mě zažaloval můj bývalý manžel u soudu ve Virginii, napsala herečka v textu, který sdílela na Instagramu. 

»Mám zničený život«

„Je pro mě důležité zdůraznit, že jsem si tohle sama nevybrala. Bránila jsem svoji pravdu a kvůli tomu byl můj život, jak jsem ho znala, nenávratně zničen,“ pokračovala herečka a zmínila monstrózní šikanu na sociálních sítích – na těch konec konců během a po procesu vznikaly celé stránky pouze za účelem šíření nenávisti vůči Heardové. Podle herečky jde o ukázku toho, jak ženy trpí, pokud se rozhodnou promluvit o násilí či obtěžování. 


„Nejde o ústup. Neexistují žádná omezení nebo náhubky, které by mne umlčely,“
prohlásila. Za rozhodnutím vyplatit Deppovi peníze prý stojí ztráta víry v americký právní systém. „Mé nijak nechráněné výpovědi posloužily jako zábavný materiál pro sociální sítě,“ postěžovala si. 

USA versus Británie

Herečka zároveň zmínila rozdíl mezi soudem v USA a ve Velké Británii. Proti Deppovi totiž vypovídala i u nás v Evropě – když ho britský tisk nazval „mlátičem manželek“ a on jej následně zažaloval. Britský soud dal Heardové na rozdíl od toho amerického za pravdu. 

Ve Spojeném království se prý Heardová setkala se spravedlivým a nestranným systémem, který jí poskytl ochranu a nejcitlivější části své výpovědi zde nemusela uvádět před médii. V USA naproti tomu mělo jít hlavně o soutěž v popularitě. Heardová zmínila, že k soudu nebyly připuštěny její důkazy, stala se předmětem hanobení a zesměšňování a k celému procesu je nanejvýš těžké se vracet. Právě proto už to prý potřetí absolvovat nehodlá a odškodné raději zaplatí. 

„Čas je drahý a já ho chci využít produktivně a smysluplně. Příliš mnoho let jsem byla uvězněná v tomto náročném a nákladném právním procesu. Nemůžu si dovolit riskovat gigantický účet – nejen finanční, ale i psychologický a emocionální. Ženy by neměly čelit šikaně či riziku bankrotu, když se rozhodnou promluvit. Bohužel to není ojedinělé,“ napsala herečka, která se teď prý hodlá soustředit na svou práci. Dodala, že se nenechá ničím zastrašit, a poděkovala příznivcům za jejich podporu. 

Šest let tahanic

Amber Heardová a Johnny Depp byli manželé 15 měsíců, dalších šest let ale trvaly soudní tahanice. V roce 2018 napsala herečka pro Washington Post článek, ve kterém se označila za obět domácího násilí, a nepřímo z něj obvinila Johnnyho Deppa. Toho dílo údajně stálo prakticky celou kariéru a exmanželku se rozhodl zažalovat.

Po šesti týdnech procesu dal soud ve Virginii před půl rokem za pravdu hvězdě Pirátů z Karibiku. Heardové uložil zaplatit 10 milionů dolarů (228 milionů korun) jako kompenzační odškodnění a 5 milionů dolarů (11 milionů korun, později sníženo na 365 000 dolarů, tedy 8,3 milionu korun) jako represivní odškodnění.  Deppovi bylo nařízeno, aby jí vyplatil 2 miliony dolarů (45,6 milionů korun), jelikož na něj Heardová podala protižalobu. 

Herečka následně prošla ještě jedním soudním sporem – tentokrát se svou pojišťovnou. S tou totiž uzavřela smlouvu na jeden milion dolarů (22,8 milionu korun), která zahrnovala i případné soudní spory pro pomluvu. Heardová proto chtěla, aby pojišťovna Deppovi částku vyplatila. Instituce se ovšem bránila, že soud prokázal hereččin zlý úmysl a v takovém případě povinnost vyplatit peníze padá. Než aby se nadále soudila, rozhodla se nyní hvězda Aquamana zaplatit všechno z vlastní kapsy.

Video
délka: 02:21.12
Video se připravuje ...

Kramný chce obnovu procesu! A Amber rozprodává majetek. Peníze od Deppa odmítla Bára Horáková

Fotogalerie
86 fotografií