Fanouškům Amber Heardové a Johnnyho Deppa jistě neunikl ostře sledovaný soud kvůli článku, který v roce 2018 Heardová napsala pro Washington Post. V něm popsala své zkušenosti coby oběti domácího násilí – a i když svého bývalého manžela přímo nejmenovala, jasně naznačila, o koho se jedná. 

Letošní monstrproces kvůli pomluvě a újmě na kariéře i ziscích plnil média po celém světě dlouhé měsíce. Nakonec dal soud za pravdu oběma – Heardová musí Deppovi na odškodném zaplatit 8,3 milionu dolarů (195 milionů korun), on jí 2 miliony dolarů (47 milionů korun). Oba herci podali proti rozhodnutí soudu odvolání a nic platit nemíní. 

Milion od pojišťovny

Tím ale soudy pro herečku zatím zdaleka nekončí. Heardová se po rozsudku obrátila na svou pojišťovnu New York Marine and General Insurance Co. a požadovala, aby dluh uhradila. S pojišťovnou prý uzavřela smlouvu na 1 milion dolarů (23,5 milionu korun), která pokrývala i spory o pomluvu. 

Pojišťovací společnost je ovšem jiného názoru – protože byla Heardová odsouzena a podle soudu se pomluvy dopustila cíleně a se zlým úmyslem, pojistka se tak podle nich na následky činu nevztahuje. Společnost uvedla, že jejich kroky jsou podporovány kalifornskými zákony, podle kterých pojišťovny nemusí platit v případě „úmyslných činů“.

Žaloba za žalobu

Heardová ovšem tvrdí, že uzavřela „bezpodmínečnou dohodu“ a webu TMZ poskytla dokumenty, které to mají dokazovat. Proto je podle ní společnost povinna vyplatit jí milion dolarů na uhrazení dluhu Deppovi. 

Jako první se na soud obrátila pojišťovna. Herečka nyní podala protižalobu a obě strany tak čekají, až se jejich spor rozhodne soudní cestou. 

Video
Video se připravuje ...

První trailer na film Hot Take: The Depp / Heard Trial Tubi

Fotogalerie
415 fotografií