Podle dostupných informací byl odchod June Brownové velmi pokojný, zemřela v neděli ve vlastním domě.

Herečka patřila mezi hlavní hvězdy oblíbeného seriálu EastEnders, kde ztvárnila postavu Dot Cottonové a právě postava Dot je jednou z nejdéle účinkujících postav v seriálu, u diváků byla velmi oblíbená. Poprvé se v seriálu objevila v roce 1985, tedy v době, kdy se poprvé objevil, hrála v něm až do roku 1993. Velký návrat do stejné role se pak konal v roce 1997 a Brownová v něm setrvala až do roku 2020.

„Neexistuje dostatek slov, která by popsala, jak moc byla June všemi v Eastenders milována a zbožňována, její milující vřelost, vtip a skvělý humor nebudou nikdy zapomenuty,“ uvedl mluvčí seriálu pro web BBC. „June vytvořila jednu z nejikoničtějších postav Dot Cottonové nejen v seriálu, ale i v britské televizi, a díky pozoruhodným výkonům June, která se objevila ve 2884 epizodách, vznikly některé z těch nejlepších momentů v seriálu EastEnders,“ dodal.

Ministryně kultury Nadine Dorriesová ji dokonce nazvala „skutečným národním pokladem“. „Nikdo nebyl tak docela jako June Brownová. Zachytila duch britské kultury jako žádná jiná za mnoho let na našich obrazovkách. Dnes jsme ztratili skutečný národní poklad, ale můj bože, jaký život vedla. Odpočívej v pokoji,“ dodala Dorriesová.

Video: Tento týden v Ulici: Karla přistižena, Bedřichovo dítě a Blanka na nože s Vandou

Video
Video se připravuje ...

Tento týden v Ulici: Karla přistižena, Bedřichovo dítě a Blanka na nože s Vandou tv Nova

Fotogalerie
6 fotografií