Páteční hudební festival Astroworld v texaském Houstonu přinesl nečekanou tragédii. V tlačenici rozlíceného davu na místě zemřelo osm mladých lidí ve věku od 14 do 27 let a dalších minimálně 25 návštěvníků bylo zraněno. 

Události nabraly rychlý spád a rappeři Travis Scott a Drake teď čelí několika  žalobám. Dá se přitom očekávat, že další budou brzy následovat.

 

Scottovi je jasné, že z tragédie jen tak nevyvázne, celá záležitost je mu navíc upřímně líto. Zavázal se tedy zaplatit pohřby všech osmi obětí a dalším návštěvníkům nabízí po traumatickém zážitku zdarma měsíc terapie.

Speciální tísňová linka 

Umělec již spolupracuje s několika terapeutickými zařízeními. Jedno z nich podle listu Los Angeles Times zřídilo dokonce speciální tísňovou linku, na kterou mohou lidé zavolat. Vráceny budou rovněž peníze za všechny vstupenky. 

VIDEO: Tomáš Klus proplakal koncert! Bylo to silnější než já, přiznal

Video
Video se připravuje ...

Tomáš Klus proplakal koncert! Bylo to silnější než já, přiznal Markéta Reinischová

V tiskové zprávě, kterou Scottův tým v pondělí zveřejnil, rapper uvádí, že jde o první krok z mnoha, kterými se Scott pokusí pomoci pozůstalým po obětech i trumatizovaným a zraněným přeživším. 

V jednom z víkendových veřejných prohlášení Scott uvedl, že je z událostí naprosto zničený. Dav měl na místě začít šílet, když se na pódiu objevil jako speciální host rapper Drake. 

Smrtelná tlačenice

Davové šílenství pak vedlo k tlačenici, ve které návštěvníci začali kolabovat, měli potíže s dýcháním a dokonce infarkty. Zdravotníci přitom uvedli, že jejich záchranářské vozy lidé nechtěli ke zraněným vůbec pustit. 

"Chtěl bych jen poslat své modlitby všem, kteří včera v noci přišli o život. V současnosti pracujeme na tom, abychom identifikovali jejich rodiny, abychom jim mohli pomoci v tomto těžkém čase," uvedl Scott v sérii videí, které v sobotu zveřejnil na svém instagramu. 

"Moji fanoušci jsou celý můj svět a vždycky jsem jim chtěl dopřát jen pozitivní zkušenosti," uvedl rapper. Ten by podle svých slov okamžitě celou show zastavil a poslal pomoc všem raněným, kdyby věděl o vážnosti celé situace. 

VIDEO: Marek Ztracený spadl z pódia přímo na hlavu! Děsivé video šokuje fanoušky

Video
Video se připravuje ...

Marek Ztracený spadl z pódia přímo na hlavu! Děsivé video šokuje fanoušky Blesk

Fotogalerie
27 fotografií