Rodina Hrycových v posledních týdnech obdržela obrovské množství kondolencí od fanoušků, přátel i kolegů zesnulého Andreje. Památku herce z kultovního filmu Kamarád do deště osobním dopisem mimo jiné uctila i slovenská prezidentka Čaputová. Wanda její vřelý dopis sdílela na instagramu.

„Život je jen jeden a není nekonečný, pověděl pan Andrej Hryc v jednom ze svých posledních rozhovorů. Ten jeho se už naplnil a tato smutná zpráva se dotkla i mě především poté, co jsem mu upřímně přála, aby překonal svou těžkou nemoc a byl ještě dlouho s námi,“ napsala jímavě prezidentka.

Video: Andrej Hryc: Budu pracovat, dokud mě netrefí šlak!

Video
délka: 01:40.99

Andrej Hryc: Budu pracovat, dokud mě netrefí šlak! Blesk TV

Čaputová ve svém dopisu vyjádřila obdiv nad neuvěřitelnou soudružností celé jejich rodiny a vzájemnou podporou, jež mezi členy panovala. Na Hrycovi si cenila zejména jeho talentu a způsobu, jak excelentně vykresloval charaktery svých postav a jak dokázal zvýraznit absurdity totalitních etap národní minulosti i přítomnosti.  „Pan Hryc žil naplno, zasadil se za mnoho věcí, kterým věřil, a vždy svobodně vyjadřoval svůj názor. Takový byl a takového si ho budeme pamatovat,“ pokračovala Čaputová. Na závěr pozůstalým projevila upřímnou soustrast.

Wandu dopis nesmírně dojal a prezidentce obratem poděkovala. „Velmi si vážím tohoto gesta. Váš osobní dopis plný uznání otcovy profesionální tvorby, ale především jeho zásluh v boji za demokracii našeho Slovenska v temných dobách mečiarismu, naši rodinu v těchto těžkých chvílích velmi potěšil,“ vzkázala jí.

VIDEO: Zemřel Andrej Hryc (†71): V limuzíně Blesku mluvil o přízni žen i smrti syna

Video
délka: 08:12.80

Zemřel Andrej Hryc (†71): V limuzíně Blesku mluvil o přízni žen i smrti syna Blesk TV

Fotogalerie
70 fotografií