Fredrikssonová bojovala od roku 2002 s nádorem mozku, a přestože po náročné léčbě nad nemocí zvítězila a opět začala vystupovat, rakovina se jí v roce 2016 vrátila. A tentokrát už bohužel byla nad její síly...

Rodinná známá

I když kondolence přicházejí z celého světa, nejvíc zasaženi jsou ztrátou svého uměleckého pokladu Švédové, a to včetně královské rodiny! S tou měla Marie dobré vztahy: v roce 2010 vystoupila na svatbě švédské korunní princezny Victorie, o tři roky později zazpívala i na svatbě princezny Madeleine. „Pro mnohé v naší zemi, dokonce i v mojí vlastní rodině, je její hudba spojena se vzpomínkami na obzvlášť důležité hodiny našich životů,“ prozradil švédský král Karel XVI. Gustaf.

Smutek ministrů

K němu se přidal i premiér Stefan Löfven. „Byla to jedna z nejoblíbenějších umělkyň Švédska. Ještě si přesně pamatuji, když jsem ji slyšel poprvé a pomyslel si: Tohle je mimořádný hlas!“ sdělil. „Na Roxette jsem vyrůstala. Pro švédskou popovou hudbu znamenali strašně moc. Marie byla upřímná a měla fantastický hlas,“ přidala se i ministryně kultury Amanda Lindová.

Rozloučení bez veřejnosti

I přes velkou přízeň fanoušků, které si Fredrikssonová cenila, proběhne podle zpěvaččiny manažerky pohřeb pouze za přítomnosti nejbližších rodinných příslušníků. Hvězda skupiny Roxette po sobě zanechala manžela Mikaela Bolyose (62) a dvě děti: dceru Josefinu (26) a syna Oscara (23).

Parťák Per Gessle a jeho vyznání

Velmi emotivní reakci rozeslal světem Per Gessle (60), její parťák z Roxette. Zde je v plném znění: „Tak to letí... Není to tak dávno, co jsme trávili dny a noci v mém maličkém bytečku v Halmstadu, poslouchali muziku, co jsme milovali, a sdíleli naše nesplnitelné sny. A jaký sen jsme spolu nakonec mohli prožít! Děkuju ti, Marie, za všechno. Byla jsi výjimečný muzikant, mistrovský hlas, úžasný interpret. Díky ti, že jsi mé černobílé písničky dokázala nabarvit všemi těmi krásnými barvami. Byla jsi mi přes čtyřicet let úžasnou přítelkyní. Jsem hrdý a poctěný, že jsem mohl strávit tolik času s tebou, tvým talentem, srdečností, velkorysostí a tvým smyslem pro humor. Všechna má láska teď míří k tobě a tvé rodině. Věci už nikdy nebudou jako dřív. P.“

VIDEO: Roxette s písní Listen To Your Heart vystoupili v lotyšské Jurmale372305:gallery:true:true

Fotogalerie
42 fotografií