Herec je kvůli prodělané rakovině střeva pod důslednou lékařskou kontrolou. Tímto typem onemocnění u něj v rodině nikdo netrpěl, a tudíž to určitě nebylo dědičné. Táborský se proto domnívá, že rakovinu mohl spustit stres z práce. „Říká se, že to je dědičné, ale zrovna touto formou rakoviny u nás v rodině nikdo netrpěl. Slyšel jsem, že ji může způsobit i stres a přepracování. Jenže zrovna tomu se v dnešní době, tedy i v herectví, těžko vyhnete,“ vypověděl před časem herec pro iDnes.cz.

V jednom kole

Přestože se po nemoci snažil zvolnit, opět neví, kam dřív skočit. „Momentálně mám na repertoáru tolik představení, že těch volných večerů je málo, takže zakoukat se do nějakého seriálu je pro mě vlastně téměř nemožné,“ přiznal Táborský, který aktuálně hraje v nejméně deseti divadelních inscenacích. Do toho natočil nejen pokračování komedie 3Bobule, ale kývl i na úplně novou práci.

Nemohl jinak

V bláznivé komedii Případ mrtvého nebožtíka, která si otevřeně utahuje z televizních kriminálek, bude všem velet coby náčelník kriminálky Drátek. Režiséru Miroslavu Šmídmajerovi (60) nedokázal říct ne. „Tuhle roli jsem přijal proto, že ho mám rád, je to bezvadný člověk,“ vysvětlil Táborský. „On o tomhle svém záměru mluvil poměrně dlouho, ale chvilku trvalo, než se to celé dalo dohromady. Mluvil o tom, že tam pro mě bude mít práci, takže jsem to bral jako takovou samozřejmost,“ dodal.

VIDEO: Miroslav Táborský zastižen na filmové premiéře

Video
Video se připravuje ...

Premiéra: Miroslav Táborský 

Fotogalerie
31 fotografií