„Byl jednou jeden král, který měl tři dcery… a ten král jsem já,“ napsal na sociální sítě hrdý trojnásobný tatínek Martin Šmahel, známý slovenský moderátor a účastník reality show Farma. Bohužel nejmladší dcerka Ema však přišla na svět extrémně předčasně, nedokázala ještě ani pořádně sama dýchat, a vážila pouhých 833 gramů. Při transportu z nemocnice v Petržalkách do Kramárů v Bratislavě však sanita, která dítě v inkubátoru převážela, havarovala.

„Do sanitky narazilo osobní auto a silným nárazem utrpělo miminko v inkubátoru otřesy,“ popsal dramatické okamžiky zdroj magazínu Plus Jeden deň. „Lékařka a sestřička, které byly v sanitce, se sice zranily, ale ihned zachraňovaly miminko. Díky jejich okamžité pomoci novorozenec přežil a je momentálně v rukách lékařů v Kramárech.“ Sám slovenský model a moderátor se o onom incidentu dozvěděl poněkud nešťastným způsobem, až od novinářů…

Malinká Emička je však bojovnice, a i když ji údajně na místě museli lékaři resuscitovat, holčička, která neváží ani kilogram, projevila velkou vůli žít. Lékaři tak klidně mohou mluvit o zázraku a vyděšení rodiče si mohou pořádně oddychnout. „Miminko ještě v pátek okamžitě operovali a momentálně je mimo ohrožení života. Má se dobře a je ve stabilizovaném stavu,“ ujišťoval Plusku zdroj. Dcerka Martina Šmahela nyní leží na oddělení ARO, kde je jí věnována maximální péče.

Fotogalerie
25 fotografií