„Za čtyři dny nás uvidíte ve StarDance,“ láká ve svých instastories všechny příznivce čokoládová zpěvačka Tonya Gravesová (49). „Dneska se tu neučím jenom tanec, ale i češtině, že jo? Na tom pracujeme pořád. Ale je to teď velká makačka,“ připouští dáma, která je známá především jako zpěvačka z kapely Monkey Business. „Spousta změn, spousta plánů… Ale makáme, abychom se vám líbili,“ dodává její taneční partner Michal Bureš v narážce na změny v rozvržení tanečních dílů StarDance.

Už v létě bylo oznámeno, že jeden z tanečních večerů bude zasvěcen Karlu Gottovi (†80). Smutné události tohoto týdne ovšem donutily dramaturgy pořadu ke změně, a Poctou legendě a králi české popmusic, jak zní podtitul tohoto (nesoutěžního) kola, se rozhodli zahájit tuhle oblíbenou taneční revue. Taneční vystoupení a choreografie by měly být věnované tomu „nejlepšímu ze slavné éry mimořádně oblíbeného umělce“, jenž bude mít v ten samý den v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě zádušní mši.

„Dnes po tréninku zbyla síla na komentář už jen Martinovi. Je to kruťas! Nemá se mnou slitování,“ stěžuje si u legračního videa, na kterém leží jako polomrtvá, bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová (29). „Do taneční přípravy Stardance jsme s Martinem naskočili v polovině července. Mluvil v té době vždy o tancování jako o formě ‚vrcholového‘ sportu. Neodporovala jsem mu, ale v duchu jsem si myslela své. Tanec a vrcholový sport? Nyní, když máme za sebou více než sto hodin tréninků, musím před tanečníky smeknout. Fyzická zátěž a čas s úsilím, které tomu obětují, jsou naprosto srovnatelné s vrcholovým sportem. To můžu nyní sama potvrdit,“ svěřila se před nějakým časem na instagramu.

Karel Kovář (23) alias Kovy zase na sociálních sítích prozradil, že teprve ve středu se půjdou poprvé podívat do studií, kde se to všechno natáčí. „Tak už jsme trochu nervózní,“ přiznává unavený youtuber, který se v půl deváté večer ve společnosti své taneční partnerky Veroniky Liškové plouží domů z tréninku. Kdo by ovšem čekal, že mladík známý spíše jako glosátor za počítačem, nebude pohybově příliš zdatný, ten by se zmýlil. Jeho tanečnice mu totiž již před nedávnem vysekla veřejně poklonu: „Musím říct, že od prvního tréninku udělal veliký pokrok. Samozřejmě, že některé tréninky jdou hůře a některé lépe, ale už teď jsem na něj pyšná. Doufám, že nezklameme.“

Neméně si tréninky užívá i herec Matouš Ruml (34), známý například ze seriálu Ulice jako učitel David Kučera nebo jako potrhlý Lexa ze sitcomu Comeback. „Jedno týmové tréninkové foto. Díky mojí úžasné ženě nám to takhle s Natálií Othálovou Mickey-ladí... Aneb když vás rodina podporuje a stará se o to, v čem trénujete! Dík za to! Sice je to taková blbost, jo... Koupila mi tričko! Ale dělat to nemusela, že jo! A mně to fakt udělalo radost,“ svěřil se divácky oblíbený mladý muž, kterému to po boku kudrnaté Othálové bezesporu sluší. A to ani nemusejí mít oba na tričku Mickeyho Mouse!

Zatímco ostatní pilně dřou na trénincích, známý rybář Jakub Vágner (37) strávil poslední týden na Mistrovství Evropy v lovu kaprů Stairs2Hell. Ostatně ani na jeho sociálních sítích nenajdete jedinou fotku v objetí své taneční partnerky, na všech snímcích hrdě pózuje se svými úlovky anebo sdílí nádherné záběry krajiny. „Brzy ráno Pálavu opouštím, mrzí mě to, rád bych tu zůstal, ale v sobotu mě čeká tak trošku jinej závod, a to je první kolo Stairs to... teda StarDance,“ koktá Vágner ve svých instastories. Ani on však nebude na parketu úplné dřevo. Jeho tanečnice Michaela Nováková ho v polovině září nestačila na instagramu chválit: „Užívám si každý den. Je to dřina, ale lepšího parťáka jsem nemohla dostat.“

VIDEO: Živočišná Tonya Graves ve StarDance: Předvedu pořádný tanec!  

Video
délka: 03:09.78

Živočišná Tonya Graves ve StarDance: Předvedu pořádný tanec! Markéta Reinischová

Fotogalerie
76 fotografií