Režisér přímých přenosů StarDance Roman Petrenko (za medailonky soutěžících ovšem stojí jiní tvůrci, loni to byla například uznávaná a Českými lvy oceňovaná režisérka Alice Nellis, 48) je bezesporu odborníkem na slovo vzatým.

Holedbá se například tím, že umí poznat, kdo nakonec celou soutěž vyhraje! „Už tři roky po sobě jsem finalisty odhadl téměř přesně. Jednak mám přehled, jak diváci hlasují, mám tedy informace, a jednak všechny páry sleduji od prvních tréninků a už tam se leccos odhadnout dá,“ přiznal Roman Petrenko, režisér StarDance, v rozhovoru pro Novinky.cz.

Do sázkové kanceláře však se svým tipem nepoběží. „Nevsadil bych si na to, protože se obecně nikdy nesázím,“ zdůrazňuje. Nemýlil se prý ani v případě loňského vítěze, herce Jiřího Dvořáka (52). „Ten do toho šel od začátku jako o život. A to pak diváci vycítí. Ona je jedna věc zábava a druhá tam ten život skoro nechat,“ myslí si Petrenko.

„Mám zkušenost, že kdo je hlavně zábavný, vydrží tak do šestého sedmého kola. Pak už zábava nestačí, musí to být opravdu tanec!“ Platilo to například i u stand-up komika Lukáše Pavláska (41), „tydýta“ z reklamy na mobilního operátora, jenž povětšinou na jevišti pochodoval.

Čestnou výjimkou byla herečka Pavla Tomicová (57), „žena z lidu“. Ta sice do soutěže také nastoupila jako osoba tancem nepolíbená, a mezi ostatními platila spíše za žertovnou postavičku, nakonec se dostala až do finále. „Protože se k tomu naučila výborně tancovat! Ale velké pokroky udělal v podstatě každý. Vzpomínám si na Jirku Schmitzera, u kterého to bylo podle mě dokonce ‚revoluční‘.“ Schmitzer (69), syn Jiřího Sováka (†79), se také jako naprostý outsider v druhé řadě StarDance probojoval až téměř do finále, a nakonec vydražil tepláky, v nichž trénoval, pro dobrou věc. Částka putovala na konto nadace Člověk v tísni. VIDEO: „Ve StarDance jde o chemii. Divák pozná, jestli to v páru funguje,“ říká Jan Onder (34)
Video
délka: 26:49

„Ve StarDance jde o chemii. Divák pozná, jestli to v páru funguje,“ říká Onder Markéta Volfová, Lukáš Červený

Fotogalerie
58 fotografií