V pionýrském stejnokroji s výrazem nadšené komunistky toho v pětidílné adaptaci románu Karla Hynie moc neřekla. Mluvit za ni muselo spíš tělo. Seriálový chlípník Pekárek ji sbalil na mejdanu pro filmaře, po muchlovačce v hospodě si ji odvedl do nedalekého podchodu a vestoje s ní ukojil své potřeby.

„Je to velký prospěchář. Absolutně postrádá morálku, ale nějaká malá část dobra v něm určitě je. I když se hůř hledá,“ popsal svou postavu Kryštof Hádek, který v roli Standy Pekárka prohání každou sukni, co potká. A ženské balí na to, že bude brzo vozit Goťáka, tj. Karla Gotta (†80). 

Šestiletá pauza

I takovýto peprný »zářez« je ve výborně obsazené minisérii ale pro Nekudovou úspěch. Talentovaná herečka totiž dosud měla příležitosti hlavně v divadle, kde hraje i se svou maminkou Jitkou Smutnou. Občas se sice objeví v seriálu, ale ve filmu si zahrála pouze třikrát. V hereckém tempu ji navíc zpomalila i šestiletá mateřská pauza – Tereza je maminkou synů Františka (11) a Eduarda (6). 

Video
délka: 04:05.80
Video se připravuje ...

Kryštof Hádek poodhalil zákulisí natáčení nového dobového seriálu Videohub

Baristka na vedlejšák

Deník Aha! ji nedávno potkal ve filmovém baru pražského kina Edison, kde si herečka přivydělává za barem. „Covid si vybral svou daň, že toho divadla bylo méně a kromě toho, že člověk chce zabezpečit svou rodinu finančně a já nerada nic nedělám,“ prozradila Tereza.

„Ráda chodím do práce. Navíc kterej herec někdy nedělal v gastro provozu. Já jsem před lety objevila lásku ke kávě a stává se ze mě baristka, kávu vařím, starám se o ni a je to moc krásná práce,“ prozradila v rozhovoru pro Český rozhlas.

Fotogalerie
127 fotografií