Ještě ani nezačali točit jeden z nejnákladnějších projektů ČT za poslední roky a už museli řešit dost podstatný problém. Podle knižní předlohy Karla Hynie (†74) je totiž životním snem řidiče Standy vozit na natáčení právě Gotta. „Počítám, že budu brzy vozit i Goťáka. Kdybyste chtěla, byste se mohla přijít brzo mrknout na natáčení, co?“ balí jednu z dívek.

Jenže to, co snesou stránky knihy, se hůř ztvárňuje v seriálu. Zvlášť, když legendární zpěvák podlehl 1. října 2019 akutní leukemii.

Sice by se nabízelo elegantní řešení – o něm bez něj, avšak tvůrci ho nechtěli úplně vynechat. Vyřešili to tedy nakonec dvojníkem, kterého posadili do potemnělé volhy za Hádka a na okamžik ukázali jeho tvář. „Ano, museli si vypomoci dvojníkem. Je to tak šikovně střižené, že opravdu vypadá jako Karel Gott,“ prozradil Aha! zdroj ze zákulisí.

Hodně si vypomáhali i archivními záběry, díky nimž se současní herci dostali do doby, kdy mnozí z nich nebyli ani na světě. „Například pro scény, do kterých jsme potřebovali naklíčovat Prahu v normalizačních letech. A pak jsme hledali scény ze starých televizních pořadů, do kterých se v postprodukci vkládali naši herci. Ideálně tak, aby divákům naše vkrádání se do archivních záběrů nepřipadalo ani trochu divné,” popsal Aha! producent Josef Vieweg.

Jak oživili Gotta a jak moc bude seriál věrohodný, můžete sledovat už tuto neděli od 20:10 hod. na ČT1.

Hádek brzdil přes ručku

Reálným socialismem proplouvá jako štika rybníkem a řízení má v paži. Ve velkém příběhu malého práskače Standy Pekárka tak hrají zásadní roli auta. Pochopitelně ty, které byly za normalizace běžně k vidění na silnici, v 21. století jsou to ale rarity. Potřeba jich bylo více než sto!

„V pěti dílech téhle minisérie jsem veteránů řídil hned několik. Standa jako šofér Československé televize začínal škodovkou 1202, lidově zvanou stejšn, přes GAZ M21 alias Carevnu se dostává až k vysněné Volze 24,” vypočítal Kryštof Hádek, představitel Standy.

„Kondiční jízdy jsem ale nepotřeboval, řídil jsem už i starší auta a princip je vlastně pořád stejný. Volant, čtyři kola, převodovka, brzda, plyn,“ popsal herec. Jednu Volhu 24 ale musel zastavovat ruční brzdou.

Poslední role Brancuzského (†66)

Televizní premiéry Volhy se bohužel nedožil herec Otmar Brancuzský (†66), kterého diváci v neděli uvidí v roli hospodského. Náhle totiž zemřel loni 22. října. Již delší dobu ho trápily zdravotní potíže, a dokonce se přesunul na Vysočinu, aby se mohl starat o svou nemocnou mámu. Prodělal sice covid, ale bez příznaků, byl však silný kuřák a postcovidové potíže se mu staly osudnými.

Nakonec podllehl selhání srdce. „Když jsem s ním mluvila naposledy, necítil se moc dobře, ale nenapadlo mě, že to tady zabalí. Snad je mu teď líp a tady v téhle podobě a energii zůstane nejen v našich srdcích, ale i v té audiovizuální tvorbě,“ okomentovala kolegův odchod Aneta Krejčíková (31) – krásná sekretářka Květa z Volhy.

Lábus pamětník a Geislerová čmajzla zuby

V roli režisérky Vlasty Válové má Aňa Geislerová (46) umělý chrup. Protézu si tak oblíbila, že si ji odnesla na památku. „Zuby mi zůstaly, protože opravdu nevím, jestli by si je někdo po mně chtěl nasazovat. Kdyby bylo potřeba, tak je mám doma, ale nic jiného jsem neukradla,“ řekla herečka se smíchem.

Ze scénáře byl nadšený i Jiří Lábus (73), který si střihl roli garážmistra Vyhnálka. „Tu dobu si dobře pamatuju a zažíval jsem tehdy podobné věci s pořadem Možná přijde i kouzelník. Vzpomínám si, když se schvaloval první díl. Tehdejší šéf zábavy najednou začal řvát, jak je možné, že Jirka Korn má v uchu náušnici! A všechny záběry, na kterých byla vidět, se musely přestříhat. To byl rok osmdesát,“ pousmál se herec.

 

Video
délka: 05:26.88
Video se připravuje ...

Krajčo zveřejnil úplně poslední píseň Karla Gotta: Podívejte se na "Vánoční"! Universal

Fotogalerie
143 fotografií