Ve 14. díle boj o přežití v reality show Survivor definitivně skončil pro bývalého fotbalistu Petra Švancaru. Zradilo ho oslabené a hladové tělo. Kmen Rebelů přišel ale hned i o dalšího člena. Největší intrikář Jirka Hanousek ostře nesouhlasil s novými gendrovými pravidly a ze soutěže radši odstoupil.

Ostrá hádka o pravidlech

Na kmenové radě došlo k velmi ostré výměně názorů mezi moderátorem Ondřejem Novotným a soutěžícím Jiřím. Jiří přiznal, že mu vadí, že vzhledem k tomu, že jsou na ostrově genderově nevyvážení, nesmí nově hlasovat pro ženy.

„Ano, to je pravidlo,“ odvětil mu Novotný. „No ale tohle pravidlo nabourává mojí důvěru v té hře,“ zlobil se realitní makléř. „Ano, ale je to reality show a je rok 2023, co tam máš dál?“ odpálkoval ho moderátor. A v tu chvíli Jirka učinil rozhodnutí, které nikdo nečekal. „Tak pokud budeme komunikovat tímto způsobem, tak tam dál nic nemám a rovnou říkám, že odstupuju,“ oznámil.

Novotný Jirkovi ukázal cestu ven

Najedenou se mezi moderátorem a Jiřím strhla hádka a Ondřej rozzuřenému Jirkovi ukázal cestu ven. Soutěžící se chtěl se svým týmem Rebelům ještě naposledy rozloučit, ale ani k tomu nedostal prostor. Následně Jirka zmizel kamsi do pole a nikdo o něm několik hodin nic nevěděl.   

Hodinová zpověď

Jak mívá Novotný ve zvyku, k celé věci se vyjádřil na svém instagramu – a tentokrát obzvlášť obšírně, v hodinové videozpovědi. Jeho slova mnohé překvapila... Novotný se nejprve svěřil, že fanouškem nového genderového pravidla také není – hra si to podle něj udělá sama a není potřeba něco takového násilím tlačit. A prozradil i to, že je ve skutečnosti velkým Jirkovým fanouškem. 

Video
Video se připravuje ...

Petr Švancara se loučí se svým týmem ze Survivoru, když soutěž opouští. TV Nova

Jirka se obrátil na právníky

Celá věc se ale silně vyhrotila. Jirka prý bez vědomí české strany do hry zapojil i hlavní produkci a teď všechno řeší přes právníky. 

„To genderové pravidlo bylo jen třešničkou na dortu. Kmenová rada byla hodně ostříhaná, Jirka tam se mnou mluvil dlouho. A já ho musel nějak usměrňovat, abych se nedostal pod jeho vedení. Jirka je pro mě jinak zlato,“ rozmluvil se Novotný ve své videozpovědi. 

Tajná schůzka s hlavní produkční

Jirka podle něj dostal paranoiu, že se kmen obrací proti němu... A pak už to šlo z kopce. „On se odvolal k hlavní produkční, ta znovu s ním mluvila, že neexistuje kmen redaktorů, kteří ho chtějí odstranit. Ale aniž by to věděla česká strana, Jirka si domluvil nějakou návštěvu u doktora a střetl se na hodinu s hlavní šéfovou hlavní produkce, což jsem nikdy neviděl, aby si takhle někdo mohl vyskakovat,“ popisoval trošku zmateně Novotný.

Udobření nebude

Moderátor má dokonce snahu věc oficiálně urovnat, se zapojením právníků to ale není tak jednoduché. „Klidně bych se společnému streamu s Jirkou nebránil, ale nevím jak teď, protože Jirka vše řeší přes právníky. Ale v podstatě Jirka porušil pravidla,“ nechal se slyšet. 

Video
Video se připravuje ...

Intimnosti mezi Pítrem a Andreou uvidí diváci už dnes na Voyo. TV Nova

Fotogalerie
130 fotografií