Nejsledovanějším pořadem prvního dne roku 2023 se stala televizní premiéra filmu Zátopek, kterou sledovalo více než 1,8 miliónů diváků starších 15 let, tedy 44% všech, kteří měli zapnutou televizi. Zátopek byl nejen nejsledovanejším pořadem včerejšího dne, ale zároveň i sedmým nejsledovanejším novoročním filmem ČT v historii měření sledovanosti, tedy od roku 1997.

Všechny ostatní filmy, co byly v nedělní večer vysílány v prime time, tedy v hlavním vysílacím čase po osmé hodině večerní, tak nechal životopisný snímek o slavném olympijském běžci, daleko za sebou. Podobně jako to dělal skutečný Zátopek na stadiónech celého světa.

Byla to například pohádka Řachanda, kterou si na Nově pustilo 603 tisíc lidí, či pohádka Sedmero krkavců na Primě. Tu vidělo 347 tisíc diváků. Ve filmu režisérky Alice Nellis (51) si mimochodem zahrála herečka Martha Issová (41), životní partnerka výše zmiňovaného Ondříčka, co v Zátopkovi ztvárnila manželku celosvětově známého sportovce atletku Danu Zátopkovou (†97). Na rozdíl od svého muže však byla oštěpařkou.

Video
Video se připravuje ...

Hlavní hvězda Zátopka Václav Neužil po premiéře: Byl to emotivní opar Gábina Maryšková

Na sociálních sítích lidé nešetřili slovy chvály. "Krásný, vydařený film. Předčil má očekávání! Skvěle zpracovaný, neuvěřitelný životní příběh. Perfektní obsazení Emila i Dany. Tleskám," zaznívalo v komentářích na oficiální facebookové stránce České televize nejčastěji. Právě výkon Václava Neužila (43), jenž ztvárnil hlavní roli, lidé vyzdvihovali nejvíce.  S tímto snímkem rozhodně Česká televize nešlápla vedle.

Velké sledovanosti se na ČT dočkal i Novoroční projev premiéra Petra Fialy, jenž byl i součástí pořadu Televizní noviny na Nově a také jej do svého vysílání zařadila Prima či ČT24. Nejvíce diváků však měl právě na prvním kanále České televize, kde jej viděl 1 milion a 302 tisíc lidí. Ačkoliv možná mezi nimi byla i řada těch, co už nedočkavě čekala před televizní obrazovkou na Zátopka...

Fotogalerie
63 fotografií