Několikanásobný Zlatý slavík a miláček národa nebyl jen skvělým zpěvákem, ale také člověkem se srdcem na pravém místě. „Dal jsem si pár panáků a dní na rozmyšlenou, abych si to nějak v hlavě srovnal, protože jsem věděl, že to nebude jednoduché,“ přiznal Ondřej prvotní reakce na ztvárnění geniálního zpěváka v minisérii o zesnulé zpěvačce Ivetě Bartošové (†48).

Rozuměl legraci

Vysoký sympaťák se chtěl rozhodně vyhnout nějakému imitování božského Karla, protože nejen, že se s ním znal osobně, ale parodie zkrátka není v tomto případě na místě. „Pamatuju si s ním spoustu zážitků a příhod. Nejvíc mě ale na něm bavilo, že si ze sebe dokázal dělat legraci, což není v showbyznysu, kde se spousta lidí bere nesympaticky vážně, úplně běžné. Možná i tohle mě přesvědčilo tu roli přijmout,“ dodal Ondřej s tím, že kdyby byl Karel ještě mezi námi, dost možná by se nad rolí své osoby ve zlatých devadesátkách pobavil.

Omezený výběr

Hledání vhodného herce pro ztvárnění takové legendy, jakou Gott bezesporu je, nebylo pro režiséra minisérie Michala Samira (37) vůbec jednoduché. „Najít někoho, kdo by velmi dobře zpíval a trochu Karla Gotta připomínal, bylo velmi těžké. Dlouho jsme se zamýšleli a hledali, protože je to snad poprvé, co se Karel Gott objeví ve filmu. Nakonec jsme se rozhodli pro Ondřeje Rumla,“ řekl režisér a scenárista. „Měli jsme poměrně omezený výběr, protože herců, kteří jsou zároveň zpěváky, není zase tak moc. Gott navíc uměl jeviště opanovat. Když se podíváte na záznamy jeho koncertů, tak jeho vystoupení doprovází mikroscénky a malé skeče,“ dodala Maja Hamplová, producentka a castingová režisérka Ivety.

Je o 20 čísel vyšší!

Jak už několikrát poznamenali tvůrci minisérie, nejde o dokonalou vizuální stránku hlavních postav. To by v tomto případě, kdy Ondřej měří cca 194 cm a Gott měl »jen« 175 cm, vyznělo trošku úsměvně. Bude ale zajímavé sledovat typické Karlovy pohyby v podání skoro dvoumetrového čahouna.

Video
Video se připravuje ...

První trailer minisérie Iveta: Slavná zpěvačka ožívá na Voyo Voyo

Fotogalerie
23 fotografií