Z teenagerovské komedie Párty Hárd se v roce 2019 stal nečekaný hit a pro mnoho fanoušků kultovní záležitost. Trojice mladých hrdinů si v ní chce získat obdiv u spolužáků a hlavně mít první sexuální zážitky s dívkami. Začnou tedy připravovat epochální párty, na které by se jim konečně měli splnit jejich pubertální tužby. Jenže pojmenování pro akci „Shit party“ nebyl úplně nejlepší a to byl teprve začátek.

Ve dvojce hlavní protagonisti odjedou na brigádu k Máchovu jezeru, kde se setkávají s některými postavami z prvního dílu. Celý film opět vygraduje divokým večírkem. Režisér snímku Marty Pohl v podcastu přiznal, že dvojka není oproti jedničce tolik skečovitá, vytvořil ucelenější příběh. Scénář k oběma dílům však vznikal stejně: „Pro scénky ve filmech si představuji to nejhorší, co by se mi mohlo stát. Co by nikdo nečekal, že se stane. Tenhle druh humoru mě na tom baví,“ říká všestranný tvůrce.

Blowjob během koncertu

Při psaní scénáře se inspiruje také na koncertech svého alter ega Řezníka, kde odposlouchává hlášky a styl mluvy různých lidí. Raper tvoří písně v horrorcore žánru, v nichž popisuje velmi explicitně násilné a surové činy. Jeho hudba budí kontroverze, ačkoliv sám autor upozorňuje, že je to nadsázka a nikterak nenabádá k násilí. V roce 2013 byl v anketě popularity Český slavík zvolený hvězdou internetu, ale organizátoři mu odmítli cenu předat. V roce 2021 zvítězil v Českém slavíkovi v kategorii Hip hop & Rap a při přebírání ceny řekl : „O popularitě rozhodujou mladý lidi, který na tuhletu anketu kašlou. Je to spíš takovej žebříček toho, co poslouchaj ženský padesát, šedesát plus. Myslím si, že tady u nás jsou šikovný, talentovaný, progresivní umělci, ale ti tady dneska neseděj v tomhle sále,“ obul se do přítomných.

Není proto divu, že na koncertech zažil svérázný umělec podobné akce, jakými gradovaly jeho filmy. „Nebyl jsem vyloženě na takovýhle fetiš akci, ale spousta těch akcí je takto drsnějších,“ přiznává Marty Pohl a přidává pikantní detaily: „Když jsme hráli ve Vyškově, tak na pódiu vylezl týpek s přítelkyní a začala ho tam kouřit přede všema. My jsme u toho hráli a oni v tom pokračovali,“ vyprávěl.

Na jeho vystoupeních není prý ani neobvyklé, že holky odhalují svá prsa, líbají se nebo se po sobě válejí. „V Ostravě jsme dělali soutěž v pití piva a týpek se poblil přímo na pódiu. To se ale děje na všech koncertech. Byl jsem na Olympicu a viděl jsem tam podobný věci,“ dodává Marty.

Sado maso jsem zkusil

V obou se filmech se také vyskytují protagonisté vyžívající se v BDSM praktikách (pozn. red.: je to zkratka pro bondage – svazování, sadismus a masochismus – fyzické násilí pro uspokojení, dominance, submise). „Z BDSM scény znám spoustu fajn lidí. Osobně jsem si ty věci zkusil, ale nějak jsem se v tom nenašel, že bych si to nějak oblíbil. Spíš to tak jenom pozoruji a zajímá mě to,“ uvedl Marty a blíž popsal své zkušenosti: „Nikdy to nebyly nože a podobně. Spíš nějaký výprask. Facka, šrcení a tak.“

Jak se mu spolupracovalo s exčlenem Lunetic Martinem Kociánem, jaké scény se do filmu nedostaly a co Martin Pohl řekl na žádost o ruku ve studiu Blesku, se dozvíte v Blesk Podcastu: 

Video
délka: 22:11.28
Video se připravuje ...

Blesk Podcast - Marty Pohl zažil akce jako v Párty Hárder. Jiří Marek, Lukáš Červený

Fotogalerie
24 fotografií