Pořadů o dobrém jídle a krásných místech je celá řada, ale kdo zná počiny herce a foodbloggera Lukáše Hejlíka, ví, že přináší vždy něco neobvyklého. Jinak tomu není i v případě jeho nového seriálu. Zástupcům HBO nejprve představil svou vizi, a ti nadšeně souhlasili. „Nechtěli mít další pořad, kdy nějaký chlap bude chodit po restauracích a říkat, že tady vaří dobře. Oni chtěli něco, co bude mít přesah, a proto lidi sledující Gastromapu nebo foodie lidi ten pořad zklamal, protože to není ani tolik o jídle, ale o rodičovství,“ vysvětloval v podcastu influencer.

Během víkendových výletů vpouští diváka hlouběji do svého vztahu s dospívající dcerou Klárkou. Sám přiznává, že šel „s kůží na trh“. Výlety a místa byla naplánovaná, ale neznamená to, že by mimo natáčení seděli doma. Dle herce podnikají společné víkendové cesty dlouhodobě. Teď je u toho navíc zachytila kamera. Nabízí se ovšem otázka, zda se Klára za své „zaznamenané“ dospívající já nebude jednou stydět?

Puberťák na cestách

„Bojím se toho. Občas se toho někdy dotkneme, ale ona je v pohodě. Spíš jsem se bál, jak bude vstřebávat negativní reakce, které musely být a nakonec jich bylo méně, než jsem čekal,“ přiznal Hejlík. Vztah s dcerou nebyl jediným poutem, o němž v seriálu mluví. V jednom díle přijedou do rybárny a Lukáš Hejlík se rozvzpomene na svého tatínka, který v té době byl těžce nemocný. „Ve chvíli, kdy jsem narazil na rybárnu, kterou provozuje táta a syn, tak jsem to promítl ke svému tátovi, který umíral,“ připomíná další z citlivých momentů seriálu.

Spolu & Hladoví dle herce slaví úspěch a pravděpodobně dojde i na pokračování. V anglickojazyčné verzi se jmenuje „Czech Out“ a našel si své diváky i v zahraničí. Podle Hejlíka to jsou ale většinou lidé, kteří k Česku mají nějaký vztah. Tuzemsko tímto způsobem perfektně reprezentuje a přímo vybízí k návštěvě. Na druhou stranu našinci dle Hejlíka na lokace ze seriálu jezdí. „O víkendech v aplikaci Gastromapa vidím, že lidi seriál vytáhl na lokace, kde jsme natáčeli,“ říká na závěr Lukáš Hejlík.

Video
Video se připravuje ...

Hejlík v Podcastu: Snad se za seriál nebude dcera stydět 

Fotogalerie
35 fotografií