A obsadil do něj slovenská i česká herecká esa. Hlavní role svěřil Milanu Ondríkovi (41), Hynku Čermákovi (49), Vladimíru Javorskému (59) a Kristýně Frejové (50).

„Zaujal mě příběh a jistým způsobem i pohled na člověka, který prožívá něco, co, doufám, ne všichni lidé prožijí anebo budou nuceni prožít. A to je vyrovnávání se se ztrátou někoho velmi blízkého, ale s jistým pocitem viny, jako by bylo možné té ztrátě zabránit,“ prohlásil Bebjak, který se ve filmech či seriálech s kriminální tematikou našel.

Propojené příběhy

Příběh Stínohry není vyprávěný jen přes jednu postavu. „Je to několik jednotlivých příběhů, které se spojí dohromady. Tím pádem zobrazujeme jednotlivé situace skrze pohledy zúčastněných. A tím také vzniká naděje, že ne všichni se s takovou tragédií vyrovnávají tak jako náš hlavní hrdina. Každý má jiný způsob a hledá jinou cestu,“ vysvětlil Bebjak, jehož společnost DNA Production se na filmu podílela také jako koproducent.

Podle skutečnosti

Film vznikl na základě námětu producenta Jana Bradáče a jeho osobní tragické zkušenosti, když přišel o manželku. Scénář napsala jeho druhá žena Vendula. Postavu Evy, jejíž vražda je spouštěcím momentem celého filmu, ztvárňuje Dominika Morávková (31).

Pachatel je feťák

O čem film přesně vypráví? Čtyřicetiletý záchranář z malého města Jan Kavka (Milan Ondrík) právě opustil manželku Evu (Dominika Morávková). V okamžiku rozchodu se ale Eva stane tragickou obětí zločinu. Z Jana je vdovec, který žije s vědomím, že smrt ženy nepřímo zavinil a nepřišel jí v kritické chvíli na pomoc.

Hynek trénoval trénování

Michal, bývalá střední váha, má své nejlepší boxerské dny za sebou, žije staromládenecký život se psem Rockym. Bytostný sportovec, zastánce fair play. Zřídil skromný boxerský klub pro lidi, kteří nemají moc možností. A ve svém mikrosvětě je přísným, ale spravedlivým králem. „Michal Uter je chlapík, kterej celej život asi proboxoval a probojoval. Už si ale myslel, že bojovat nemusí, jenže v životě to chodí jinak. Je to chlápek, kterej má svoje pravidla a snaží se je za každou cenu dodržovat,“ říká o své postavě Hynek Čermák. Kdysi dělal bojové sporty, musado a judo, s boxem ale nyní začínal takřka od nuly. „Není mojí silnou stránkou, ale je vlastně některým bojovým sportům podobný. Neučil jsem se tentokrát jen box, ale také box trénovat, což je ještě těžší,“ popisuje Hynek Čermák a dodává: „Sport pro mne znamená možnost, jak překonat všechny bolesti a nemoci svého těla a stáří…“

Nejtěžší záběr v ledové vodě s urnou a popelem...

Jezero, kam Jan v podání Milana Ondríka sype popel, je lom Kosov nedaleko Berouna. „Milan se koupal ve čtyřech stupních. Po každém natočeném záběru se kontrolovalo, zda se na filmový materiál nedostala nějaká nečistota. Po Milanově jedné koupačce asistenti prováděli standardní kontrolu lupou a ejhle, byl tam chlup! Celý dlouhý záběr se svlékáním a rozsypáním popela se tak musel opakovat,“ říká producent Jan Bradáč.

Video: Milan Ondrík ve filmu Stínohra: Musel do nahý do ledové vody!

Video
Video se připravuje ...

Milan Ondrík ve filmu Stínohra: Musel do nahý do ledové vody! fAL

 

Fotogalerie
33 fotografií