Jakmile filmaři potřebují představitelku zla, mezi prvními si vždy vzpomenou právě na ni. Představitelka zavržené královniny sestry Melánie, jež v pohádce Jak se budí princezny prokleje princeznu Růženku, je přitom pravý opak. Navíc ve svém soukromém životě prolila víc slz než před kamerou.

Poprvé ji osud proměnil pohádku v peklo už v jejích 15 letech, kdy jí nečekaně zemřel milovaný otec. „Po střední škole jsem odešla na DAMU do Prahy. Vnímala jsem, že se doma občas říkalo, že táta »hapruje« se srdíčkem, ale v zahleděnosti mládí jsem se tím nijak nezabývala,“ přiznala v rozhovoru pro Rozhlas Dvojku herečka, pro kterou je smrt otce dodnes hodně bolestná.

„Na vysokoškolské koleji mě zavolali na vrátnici k telefonu. Volala sousedka, že otec zemřel,” vzpomínala herečka. „Tak jsem si prostě vzala kabát, šla na nádraží a jela domů. Sama, vlakem, v noci. Plakala jsem a uvědomovala si, co pro mne otec znamenal...“

Později ji předčasně opustil životní partner Jan Otčenášek. „Ten vztah trval devatenáct let a byl značně komplikovaný,“ přiznala sama Švormová s tím, že slavný spisovatel byl ženatý. Milovala ho natolik, že toho ve vztahu i hodně skousla.

„Přijala jsem jeho soukromí, nenaléhala jsem, aby se rozvedl, i když už jsme spolu mnoho let žili, ctila jsem jeho důvody. Považovala jsem ho za svého celoživotního partnera – a kdyby nezemřel, asi by jím i byl...“ posteskla si. „Odešel prudce, náhle, nemoc ho skosila během čtyř měsíců. Nemohla jsem to pochopit,“ dodala herečka smutně. Štěstí ji potkalo až v podobě o 18 let mladšího manžela Jana Patery. Vzali se v roce 1982 a dodnes jsou spolu.

VIDEO: Hlas Angeliky Libuše Švormová: O 18 let mladší manžel se držel stranou!

Video
Video se připravuje ...

Hlas Angeliky Libuše Švormová: O 18 let mladší manžel se držel stranou! Markéta Reinischová, Aleš Brunclík

Fotogalerie
42 fotografií