Sám Rajmont DAMU vystudoval a pak tam chvíli učil, ale podle svých slov byl ke studentům přátelský více, než se hodilo. Nejvíce se sblížil právě s Ivanem, se kterým pak dlouhých sedm let i žil.

Vyhodili mě

„Seznámili jsme se, když jsem zkoušel Jak je důležité míti Filipa. To je hodně, jak se říká, hadrem přes ksicht. Herec zkoušel hru, já jsem tam přišel jako odborný asistent. Mě to bavilo, ale dělat bych to neměl, to na školu nepatří, tak jsem odešel. Oni mě teda vyhodili, ale můžu říkat, že jsem odešel, líp to zní,“ směje se Filip v pořadu 7 pádů Honzy Dědka s tím, že začátky vztahu byly trošku náročnější.

Ať jde pryč

„Ivan bydlel s Tomášem Klusem ještě jako chudí studenti. Tomáš pořád hrál ty svoje písničky, ale já jsem jednou s ním chtěl být sám a chtěl jsem, aby šel Klus spát, a on přehrával v kuchyni celé jeho první cédéčko. Říkal jsem si, ať už jde pryč ten písničkář,“ vypráví Filip.

V životě prý měl pouze dva vztahy. „První s mým nynějším šéfem činohry Danielem Špinarem. Je přísnej a ke mně ještě přísnější. Ten vztah nějak vypadal, pak já jsem mu třeba zahnul, tak mi to pak v práci vracel. Druhý s Ivanem,“ prozrazuje na závěr nezvykle upřímný herec. Na další zážitky nejen z Filipova života se můžete podívat dnes od 21:35 hod. na Primě.

Partnerství jen na papíře

Přestože Filip tvrdí, že měl zatím pouze dva vážné vztahy, má za sebou také registrované partnerství. Avšak jen naoko. S režisérem seriálu Rodinná pouta Vladimírem Drhou (†73) pojilo herce velké přátelství, a když Vladímír onemocněl rakovinou, Filip se o něho staral. „V registrovaném partnerství jsme byli proto, že jiná možnost – zvlášť po administrativní a jiné stránce – prostě nebyla,“ řekl už dříve Rajmont, který tak mohl za Drhu vše vyřizovat a dostávat informace od lékařů.

Fotogalerie
29 fotografií