Poslední díl MasterChefa Česko na Nově sledovalo slušných 1,15 milionů diváků starších 15 let, což byl podle serveru Mediaguru zároveň i nejlepší podzimní výsledek tohoto pořadu. S obrovským odstupem za sebou nechal seriál 1. Mise z FTV Primy (622 tisíc diváků), či Dobrodružství kriminalistiky na ČT1 (583 tisíc diváků). Všechny zajímalo, která ze tří dam, co se úspěšně probojovaly až do finále, nakonec získá první místo. Hyperaktivní Petra, vždy pozitivní Slovenka Besky, nebo podnikatelka Jíťa?

Letošní finále bylo neobvyklé i v tom, že všechny tři kuchařky-amatérky se po celou dobu upřímně podporovaly, a místo dravého boje se naopak nechaly slyšet, že by nechtěly vyhrát jenom proto, že ta druhá něco pokazila. Výherkyní se nakonec stala Besky, skutečným jménem Veronika Danišová. Kromě trofeje a titulu získala i finanční odměnu ve výši 1 milionu korun. Finálové vaření, tedy tříchodové menu, které dotyčnou soutěžící charakterizuje, inspirovala její oblíbená pohádka Hanse Christiana Andersena Malá mořská víla.

VIDEO: Vítězná Veronika v MasterChef 2021: Jaká byla její cesta soutěží?

Video
délka: 01:57.64
Video se připravuje ...

Vítězná Veronika v MasterChef 2021: Jaká byla její cesta soutěží? TV Nova

Diváci Besky výhru podle komentářů na oficiálních facebookových stránkách Novy i MasterChefa přáli. „Besky je pro mnohé opravdový mistr nejen v gastronomii, ale i v mnoha ohledech - profesionálním přístupem, vyrovnanou osobností, pokorou, filozofií a uměním se vcítit do potravin, kterým vtiskla odvážný a zajímavý příběh, který finální dílo pozvedla ne o level výše, ale přímo o dimenzi výše. Opravdový respekt,“ zaznívalo nejčastěji. „Byla nejlepší. Žádné podrážení, navíc chtěla i pomoct. Za mě si to zaslouží nejvíc.“

Samozřejmě by to nebyla reality show, aby nezazněly i kritičtější hlasy. Některým divákům vadilo, že soutěž nazvanou MasterChef Česko vyhrála Slovenka, a to i přesto, že v Praze už několik let žije a je zde spokojená. Jiní zase volali po výraznější osobnosti typu Pavlína, která budila emoce během minulého ročníku. „Nejhroznější pořad na světě, tyhle rychlokvašky, hrůza,“ stěžovali si další. Negativních reakcí však bylo tentokrát v diskuzích jako šafránu, a většina se naopak až nezvykle shodovala na tom, že byla Besky oceněna zcela po právu.

Fotogalerie
63 fotografií