Středa 8. prosince 2021
Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav
Oblačno 0°C

Klan Gucci, film o likvidaci módního bosse (†45): Vražda kvůli nádoru na mozku! Gaga si sáhla na dno

/
 • Film Klan Gucci vznikl podle skutečných událostí.
  Aktualizováno - 25. listopadu 2021 ● 16:00
  25. listopadu 2021 ● 05:00

  25. listopadu vstupuje do kin dlouho očekávaný film Klan Gucci o vraždě Maurizia Gucciho (†45), na kterého si jeho manželka Patrizia Reggianiová (72) najala nájemného zabijáka. Hvězdně obsazený snímek o skutečném příběhu provází nejedna zajímavost! 

 • 1.

  Skutečný zločin

  Klan Gucci (House of Gucci) je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka.
  Autor: United Artists

  Dramatický film vypráví o skutečném zločinu. Jeho předlohou se stala kniha spisovatelky Sary Gayové Fordenové z roku 2001, na počátku ale stály reálné události. 

   

  27. března roku 1995 byl vnuk zakladatele módního domu Gucci a úspěšný podnikatel Maurizio Gucci (kterého ve filmu hraje Adam Driver) zastřelen při stupu do budovy v italském Miláně, kde pracoval. O tři roky později byla za zosnování jeho vraždy odsouzena jeho bývalá manželka Patrizia Reggianiová (ztvárněna Lady Gagou).

   

 • 2.

  Nádherné scenérie

  Klan Gucci (House of Gucci) je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka.
  Autor: United Artists

  Natáčení filmu o slavné rodině Gucciových probíhalo přímo v Itálii. Filmaři vyrazili do Milána, Říma, k jezeru Como nebo do města Gressoney-Saint-Jean. S nádhernými scenériemi se tvůrci snímku chlubí i na oficiálním instagramu filmu, takže je fanoušci mohou snadno najít a osobně navštívit. 

   

 • 3.

  Reggianiová už je na svobodě

  Patrizia Reggiani
  Autor: profimedia.cz

  Reggianiová, která si podle policie a soudu na vraždu ex manžela rok po jejich rozvodu obsatarala nájemného zabijáka, byla odsouzena tři roky po vraždě. Původně si měla odsedět 29 let, proti tomu se ale odvolala. Hájila se tím, že její chování ovlivnil nádor na mozku, který v ní skutečně rostl. 

   

  Ve vězení se později pokusila o sebevraždu, na rozdíl od ostatních odsouzených si ale údajně zase tak špatně nežila. Bachaři jí dokonce povolili chovat v cele fretku. 

   

  V roce 2011 mohla zažádat o podmínečné propuštění, musela by se ale zapojit do pracovního programu. To striktně odmítla. „Nikdy v životě jsem nepracovala a rozhodně s tím nemíním začínat,“ nechala se tehdy slyšet. Nakonec si odseděla 18 let a v roce 2014 byla propuštěna za dobré chování. 

   

  „Pořád se cítím jako Gucci. Ve skutečnosti nejvíc Gucci ze všech,“ svěřila se italskému listu La Republica

   

 • 4.

  Reggianiová versus Lady Gaga

  Klan Gucci (House of Gucci) je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka.
  Autor: United Artists

  Že o jejím životě vznikl film Reggianiové nijak nevadí. Dokonce se nechala slyšet, že se jí volba její filmové představitelky velmi zamlouvá. Lady Gaga je jí totiž podle jejího názoru skutečně podobná, svěřila se pro Tatler

   

  To jediné, co jí vadilo, byl nedostatečný zájem herečky o skutečnou Reggiovou. „Jsem celkem otrávená, že mě hraje Lady Gaga, a ani se neobtěžovala za mnou přijít, aby mě poznala,“ postěžovala si podle BBC. Není to přitom prý o penězích, protože z filmu Reggianiová nedostane ani cent. Černá vdova to ale podle svých slov pokládá za slušnost.

   

 • 5.

  Postava Gagu pohltila

  Klan Gucci
  Autor: Instagram / theguccimovie

  Že by černou vdovu málo studovala, to se ale podle popové ikony říct nedá. Ta podle svých slov naopak na postavě pracovala dlouhé tři roky a do role se tak vžila, že doslova žila jako Reggianiová. 

   

  „Posledních devět měsíců jsem mluvila s přízvukem. Ke konci natáčení jsem měla trochu psychické potíže. Buď jsem trávila čas v hotelovém pokoji, kde jsem žila a mluvila jako Reggianiová, nebo jsem byla na place, kde jsem jí byla,“ uvedla Gaga pro Vogue. 

   

 • 6.

  Manévry kolem obsazení

  Adam Driver jako Maurizio Gucci.
  Autor: ČSFD / Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

  Role zavražděného Maurizia Gucciho (†45) se ve filmu zhostil Adam Driver (38) známý ze série Hvězdných válek nebo komedie Mrtví neumírají. Málokdo ale ví, že se původně pro roli zvažoval jeho kolega Christian Bale (47). 

   

  Ridley Scott si ale prosadil, že roli získá Adam Driver. Nejprve nebylo jasné, jestli natáčení kvůli nabitému rozvrhu zvládne, jako náhradník byl proto vybrán Chris Evans (40). Nakonec ale všechno klaplo a Driver roli přijal. 

   

  Do role Reggianiové pak tvůrci zvažovali Angelinu Jolieovou (46), Anne Hathawayovou (39), Marion Cotillardovou (46), Penélope Cruzovou (47), Margot Robbieovou (31) nebo Natalii Portmanovou (40). 

   

 • 7.

  Ve hře byl i Scorsese

   

  Snímek režíroval Ridley Scott (83), málem ale vznikal pod taktovou Martina Scorseseho (79). Ten se o příběh Reggianiové zajímal již před deseti lety a do hlavní role tehdy plánoval obsadit Angelinu Joliovou. Nakonec ale vše dopadlo úplně jinak. 

   

  VIDEO: Podívejte se na upoutávku filmu:

  Video
  délka: 02:04.17

  Klan Gucci (House of Gucci) je inspirován šokujícím skutečným příběhem impéria italského módního domu. Tři desetiletí rodinné historie, v níž nechybí láska, zrada, dekadence, pomsta ani vražda, skládají dohromady mozaiku toho, co všechno s sebou nese slavná značka. Forum Film CZ

   

  Fotogalerie
  66 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy