Při natáčení britského seriálu Koruna (The Crown) se tvůrci tentokrát zaměřili na slavnou scénu, která obsahuje takzvané „šaty pomsty“, jak se těmto šatům přezdívá. Černé koktejlky nebyly vhodným decentním oblečením pro princeznu, a rebelující matka princů Williama (39) a Harryho (37) si je oblékla právě navzdory všem královským zvyklostem. Tyto minišaty, které v devadesátých letech vytvořila řecká módní návrhářka Christina Stambolianová, totiž byly poměrně krátkého střihu, tedy mnohem kratšího, než u ní kdy bylo zvykem, a měly vyzývavě odhalená ramena díky „spadlým“ ramínkům.

Problém byl i v barvě – členové britské monarchie by neměli nosit černou, pokud nejde o úmrtí v rodině. Diana, která ve své době platila za nejfotografovanější ženu světa, šaty pak doplnila výrazným perlovým náhrdelníkem, díky čemuž byla naprosto nepřehlédnutelná. Diana si na sebe tento ikonický outfit oblékla předposlední červnový den roku 1994 na galavečer magazínu Vanity Fair, který se konal v londýnské galerii Serpentine. V den, kdy princ Charles (72) veřejně přiznal svou nevěru, tedy celoživotní lásku k jiné ženě – Camille Parker Bowlesové (74).

VIDEO: V prvních dvou řadách televizní verze The Crown přesvědčivě ztvárnili královský pár Claire Foy (34) a Matthew Robert Smith (35). • Trailer.

Video
délka: 02:52.62

V prvních dvou řadách televizní verze The Crown přesvědčivě ztvárnili královský pár Claire Foy (34) a Matthew Robert Smith (35). • Trailer. Omega, Netflix

Právě milostný trojúhelník mezi následníkem trůnu, Dianou a Camillou bude mapovat právě natáčená pátá řada Koruny. Australská jednatřicetiletá herečka Elizabeth Debickiová, která v roli Diany vystřídala Emmu Corrinovou (25), se malých černých proměnila ve věrnou kopii „královny lidských srdcí“, a jak se zdá, scénu v „šatech pomsty“, v nichž to před celým světem natřela svému nevěrnému muži (v té době sice byli Charles s Dianou už dva roky odloučeni, k rozvodu však došlo až o další dva roky později), si jaksepatří užila. Podoba je to téměř až strašidelná, jak se můžete přesvědčit v naší galerii…

Fotogalerie
52 fotografií