Poté, co se v únoru dostal do užšího výběru 15 titulů, Americká filmová akademie včera oznámila pětici finalistů. V té ale drama o léčiteli Janu Mikoláškovi, kterého ztvárnil Ivan Trojan (56), není.

„Šarlatán sice nepostoupil do pětice nominovaných, ale i jen užší výběr potvrzuje, že české filmy jsou schopné obstát v mezinárodní konkurenci, což je pro naši kinematografii nesmírně povzbudivé,“ reagoval prezident českých filmových akademiků Ivo Mathé (69).

VIDEO: Agnieszka Hollandová: O Šarlatánovi, uzavření kin i poklescích Hollywoodu

Video
Video se připravuje ...

Agnieszka Hollandová: O Šarlatánovi, uzavření kin i poklescích Hollywoodu Ivan Hladík, Jan Jedlička

Nominace v mezinárodní kategorii získal dánský snímek Chlast, romantické drama Better Days, rumunský dokument Colectiv, drama Muž, který prodal svou kůži a film Quo vadis, Aida? o masakru Bosňáků ve Srebrenici. Oscary předají v Hollywoodu v neděli 25. dubna.

VIDEO: Šarlatán: Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí.

Video
Video se připravuje ...

Šarlatán: Strhující životopisné drama výjimečného muže obdařeného léčitelskými schopnostmi na pozadí dobových událostí. Příběh je inspirován skutečnými osudy léčitele Jana Mikoláška... • TRAILER CinemArt

Fotogalerie
63 fotografií