Co se sledovanosti Zločinů Velké Prahy týče, předchozí minisérii Božena strčil nový detektivní seriál do kapsy. Odstartoval totiž s neuvěřitelným počtem diváků – první díl, co byl nazvaný Dáma v studni, si nenechalo ujít 2 miliony a 26 tisíc lidí starších 15 let. Pro mladší ostatně ani nebyl určený, podobně jako čtyřdílná série o slavné české literátce, jenže u této detektivky se podstatně méně souložilo a mnozí rodiče nenutili své ratolesti sedět u televize v rámci vzdělávání.

S počtem více než dva miliony diváků šlo pro Českou televizi každopádně o nejlepší výsledek večera i celého dne, a následující pořad 168 hodin se díky tomu dostal nad milion. Daleko za sebou nechal komedii Zdeňka Trošky (67) Slunce, seno, jahody na Nově, kterou vidělo 812 tisíc diváků, nebo romantickou komedii Martin a Venuše na Primě. Na tu se totiž koukalo „jenom“ 339 tisíc příznivců české kinematografie.

Dalo by se tedy říct, že šlo o další sukces produkce ČT. Jenže názory diváků, co se krátce po skončení prvního příběhu z dob první republiky seběhli na oficiálních facebookových stránkách ČT, byly všelijaké. A vlastně téměř žádný nebyl nadšený… Konzumentům televizní zábavy vadilo neobvyklé pojetí obrazu a kamera, co zabírala hrdiny roztřeseně a v různých podivných úhlech, celek byl často hodnocený jako unavený, bez jiskry, a nezaujala ani hudební stránka díla.

„No… bylo to takové vlažné, ale věřím, že druhý díl bude lepší. První byl nějaký rozevlátý a ta kamera mi nějak nesedla. Ale i tak přes všechny chyby moc děkuji za téma a za něco hezkého. Určitě super to bude. Hlavně když to nebude nějaký seriál z lékařského prostředí,“ podotýkali diváci.

VIDEO: Těšíte se na nový seriál? Přicházejí Zločiny Velké Prahy

Video
délka: 00:39.96

Těšíte se na nový seriál? Přicházejí Zločiny Velké Prahy Česká televize

„Děsná kamera. Je mi z toho šoufl. Asi si budu muset dát kinedryl. Nebo se holt nedívat,“ dumali jiní, a další jim přitakávali: „Kamera opravdu divná, měl jsem pocit jako na houpačce, chvílemi jsem špatně rozuměl textu, zvukař si taky asi odskočil. Celkově to neurazilo, ale snad se to zlepší. Je škoda promrhat takový dobrý nápad na starou dobrou kriminalistiku, celé se to nějak nepovedlo, divné střihy a hudba jako z jiné doby, nějak to do sebe celé nezapadá. A to jsem se moc těšila.“

„Trochu zklamání, ale po Boženě, která nasadila laťku hodně vysoko, se není čemu divit. Dám tomu šanci. Obsazení pěkné,“ objevovalo se mezi komentáři nejčastěji. „Jen se mi zdálo, že i ostřílení herci látku zatím ne úplně pochytali, uvidíme v příštím díle, snad se to rozhýbe.“

Jediný herec, který diváctvu podle všeho moc nesedl, byl Denis Šafařík (26). „Ten agent je ještě horší než Kouzelník Žito. Co toho člověka pudí k herectví, to nechápu,“ připomínali mnozí jeho roli z nepříliš kladně hodnoceného pohádkového příběhu Zdeňka Zelenky (66). „Mladý pomocník spíš ruší, jeho projev se od Žita neposunul, proto nechápu jeho výběr do role,“ zaznívaly souhlasné názory.

VIDEO: „Štědrovečerní princ“ pro rok 2018 Denis Šafařík: Před natáčením neuměl jezdit na koni

Video
délka: 01:13.44

Takhle vypadá štědrovečerní princ! Před natáčením neuměl jezdit na koni Adam Balažovič / BPŽ

Našli se však tací, jimž se Šafařík naopak líbil, a přirovnávali ho zjevem ke zpěváku Václavu Neckářovi (77). O podobě se slavným českým bardem si je mimochodem vědom i sám mladý herec, prý to kolem sebe slyší každou chvíli – a přivádí ho to do rozpaků. „Nemám fanynky jako pan Neckář, já snad nemám fanynky ani jako Denis Šafařík. A ta podoba? Je to tak, ale nemohu s tím nic dělat,“ usmíval se na tiskové konferenci k seriálu, jehož druhý díl bude snad ještě očekávanější než ten první.

Fotogalerie
26 fotografií