V pondělí předvede, co u plotny dovede, pracující studentka Tereza (22). Ta žije v bytě se svým partnerem a kočkou. Tereza se zajímá o experimentování v kuchyni a zdravé stravování, pro svůj soutěžní večer ale připravila tradiční menu pro všechny: vsadila na paštiku, polévku s nudlemi, krkovičku, a ani dezert nebyl rozhodně dietní. Ostatně to je Terezino krédo – když už dezert, tak normální, tak jak má být. S úkolem týdne si studentka poradí po svém: dýni jen položí na stůl jako podivnou dekoraci. „Nestíhala jsem, protože mám celkem náročné menu, a chci, aby hlavní chody byly naprosto perfektní. Proto nechám hosty, ať hádají,“ plánuje si Tereza. Její soupeřky na to sice nepřišly, zato si ale všimly jiných věcí. Nudle jim připadaly tvrdé a kritizovaly i nedodělané maso.

Úterní hostitelka se jmenuje Pavlína (30), pracuje jako zdravotní sestra, a své hosty pozve do bytu v paneláku. Pavlína sází na guláš s chleboráčky, což jsou takové bramboráčky z chleba. „Ten recept jsem si našla na internetu, protože ke guláši mi nikdy nechutnaly knedlíky,“ vysvětluje. Celkově jsou její pokrmy něčím úplně jiným, než by se na první pohled mohly zdát. Taštičky, které podává jako předkrm, jsou vlastně jenom obalené palačinky, a z jablečného dortíku s tvarohem se nakonec vyklube cheesecake. Z dýně připraví chipsy, v kombinaci s předchozími chody ale bude ale dámám u stolu menu připadat těžké. Dokáže náladu rozproudit zábava? Pavlína nachystá kurz první pomoci, ten se přece vždycky může hodit…

VIDEO: Středeční Prostřeno: Řeší se váha hostitelky!

Video
délka: 00:47.04

Středeční Prostřeno: Řeší se váha hostitelky! 

Ve středu soutěžní menu připraví mladá maminka Diana (27). Do pořadu se přihlásila sama, protože by ráda zkusila něco nového a trochu narušila stereotyp, který má na mateřské dovolené. Zkušenost s natáčením už má z jiného televizního pořadu. Kromě jídla se bude ale u stolu mluvit o dietách a hostitelce tohle téma nebude příjemné. Na fotkách ve svém bytě je totiž zachycena v lepší formě, o dost štíhlejší. Otázky na tělo mohou celý večer pokazit… „Přišlo mi docela zbytečný celou dobu řešit moji váhu, to nebylo nutný,“ stěžuje si pak Diana na kameru. Dokáže večer zachránit balkonová zábava? Diana si na ní dává záležet. Pozve operní zpěvačku, která zazpívá za doprovodu hudebníka přímo z balkonu bytu, a pod ním se k tomu budou podávat pochoutky. Snahu vyhrát jí rozhodně nelze upřít – koneckonců peníze by chtěla investovat do zahrady, do bydlení… a do svatby.

Čtvrteční večer bude patřit další mamince na mateřské dovolené, Kateřině (26). Do pořadu původně přihlásila svou sestru, ale ta nemohla, a tak se Kateřina rozhodla, že vyzkouší štěstí sama. Předchozí večery se Katka nestyděla říct svůj názor, budou jí to chtít ostatní oplatit? Katka se nebojí říct, co si myslí, ani během svého večera. Má pocit, že zábava jaksi vázne a že se její soupeřky nechovají přirozeně. Je tomu skutečně tak? „Přijde mi, že se vůbec nebavíme, že jsme takový zaprdlý. Vám to nepřijde?“ šťourá. A podaří se hostitelce zábavu rozproudit? Třeba debatou o věku partnerů. Je lepší mít doma mladšího, staršího, s bříškem, nebo bez? Tento díl bude nejen sondou do kuchyně, ale také do duše ženy.

VIDEO: Páteční Postřeno!: Sauna v ložnici?!

Video
délka: 00:52.32

Páteční Postřeno!: Sauna v ložnici?! 

Páteční hostitelka, kadeřnice Zuzana (35), má saunu v ložnici. Komu se to líbí a kdo Zuzaně závidí? A slouží sauna jako prostředek pro předehru? I to se bude u stolu řešit. Dojde také na hodnocení úkolu týdne. Kdo se přizná, že nesplnil a odhalily to dámy? Sama Zuzana si s úkolem týdne poradí důvtipem – připraví patison. Podávat se ale budou i další Zuzčiny pochoutky, jako jsou brambory se smetanou, sýrový předkrm, hovězí vývar a v dezertu nebude chybět čokoláda. Pochutnají si dámy koncem týdne, nebo dojde na nějakou tu kritiku? Zuzana se po celý týden dobře bavila, byla spokojená s holčičí sestavou, ale jak se blížil její hostitelský den, nervozita trochu dolehla i na ni…

Nad stolem bude proto viset velký otazník – jak celý týden dopadne? Kdo si odnese výhru 60 000 korun a kdo dostane bonusovou cenu? A stanou se z přítomných dam u stolu v budoucnu kamarádky, nebo se po odklopení vík, pod nimiž se skrývá výhra, rozejdou ve zlém?

Fotogalerie
13 fotografií