Důvod je nasnadě, v době natáčení bylo Dvorské pouhých 16 let.  „Byla jsem nepolíbená dívenka, která přišla z Prostějova do Prahy – a hned jsem se měla líbat s Rážem!“ postěžovala si představitelka krásné Marušky.

Ráže, známého v té době již z role krále Miroslava v Pyšné princezně, tehdy milovaly snad všechny dívky a ženy, jenže Milena se hlavně styděla. „A ještě ke všemu mi museli vycpávat šaty korzetem z latexu, protože jsem neměla prsa,” smála se dokonce Dvorská a odhalila tak jedno z tajemství pohádky.

Líbací scéna byla pro ni tehdy sice náročná, zato Ráž měl víc starostí s natáčením v mokřinách. Rybář v této scéně nese Marušku v náručí, jenže herec měl tehdy zlomenou ruku. Nejprve maskéři sundali sádru a nahradili ji provizorními dlahami v barvě kůže, aby divák nic nepoznal.

VIDEO: Werichova vila má za sebou rok

Video
délka: 00:39.51
Video se připravuje ...

Werichova vila má za sebou rok Eva Fornálová

Jenže jak udělat, aby mohl nést Dvorskou, ačkoliv vážila pouhých 55 kilo? Filmaři zkoušeli speciálně upravené kolo, později kládu se sedákem, ale nedařilo se. Nakonec jeden z kameramanů přišel s nápadem a obětoval se - v mokřinách lezl po kolenou a herečka mu přitom seděla na zádech. To se vyzkoušelo a posléze i použilo. Ráž tak v záběru pouze předstírá, že princeznu nese v náručí.

Co se nepovedlo před kamerou?

Přešlapy č. 1: Král v podání Jana Wericha (†75) se topil v bažině jen po pás. Jakmile z bažiny vyšel, byl ale od bahna špinavý celý.

Přešlapy č. 2: Když král odhodí na zem slanečka, dopadne nalevo od psa. V dalším záběru ale leží napravo od něho!

Přešlapy č. 3: V půlce záběru, v němž král s komořím Vlastou Burianem (†70) nakládají zlato v královské pokladnici, zmizí závěs nad jejich hlavami.

VIDEO: Pohádka inspirovaná českými pověstmi

Video
délka: 00:34.58
Video se připravuje ...

Pohádka inspirovaná českými pověstmi Eva Fornálová

Fotogalerie
34 fotografií