Tento týden se bude kulinářský pořad Prostřeno! odehrávat v přírodě – a přece trochu jinak. S ochrannými štíty a rouškami, aby se mezi nimi nešířil koronavirus. Všichni, kdo do pořadu šli, dojdou k závěru, že i když se se štíty jí špatně, s rouškami se vaří ještě hůř. Hned v pondělí bude hostitelkou mladá Sára (25), která se chystá na reparát. V téhle soutěži už jednou byla, ale výhru si neodnesla. A před svými spoluhráči to klidně přizná. „Lidé se hlásí do takových soutěží i podruhé, nemám s tím žádný problém, vůbec to neberu jako výhodu nebo nevýhodu,“ mávnou nad tímto faktem ostatní rukou. Tím spíše, že její první vstup byl mnohem divočejší: tehdy totiž vařila bez vody a elektřiny.

V úterý předvede, co u grilu dovede, Zbyněk (35). Ten hosty pozve na krásnou chatičku s bazénem. Grilovací Prostřeno! je pro něj jako dělané, jelikož je vyučený v oboru kuchař-číšník, a pracuje jako „burgrař“. Burgery smažil i během karantény. Kromě toho má praxi i z jiného kulinářského pořadu. Je ale kvitováno s povděkem, že neservíruje polévku, ta se totiž soutěžícím velmi špatně jí, a body získá také za krkovičku v jeho speciálním, tajném koření. Jen kdyby chilli do toppingu nepřidal tolik. Dezert se bude zdát mnohým tak pikantní, až se jim z toho štíty orosí… „Dip mi vůbec nechutnal. Ochutnal jsem ho, ale pro mě byl nepoživatelný, protože tam bylo šíleně moc feferonky,“ zněly stížnosti.

Lakýrník Petr (42), co bude vařit ve středu, by měl být diskvalifikován, během svého středečního vaření „zneužívá“ dětskou práci. Jenže kam s ratolestmi, když jsou školy zavřené? Proto mu bude prominuto, i když v pravidlech jsou pomocníci zakázáni. Hostitelské dovednosti hodnotí jeho kolegové výborně. Konečně se totiž rozpovídal a ostatní zjišťují, že není takovým morousem, jakým se z počátku týdne zdál být, naopak je to sport milující tatínek od rodiny. „Petr mě velice překvapil, byl to úplně jiný člověk. Vypadá to, že se něčím i posilnil, v dobrém slova smyslu,“ smějí se překvapení spolusoutěžící. „Prostě se uvolnil, konečně po dvou dnech.“

Barmanka Michaela (29), která svou účast v gastronomické show bere jako způsob, jímž zažene nudu v době, kdy nemůže pracovat, nachystá ve čtvrtek nejlepší dezert týdne: je totiž konečně sladký, a navíc s rumem. Ovšem polévka je velmi pikantní, přestože Míša tvrdí, že kurkuma nemá žádnou chuť. Jak se s pálivým jídlem ostatní soutěžící poperou? Budou opět reptat, stejně jako u Zbyňka? „Já mám chilli prostě ráda, a tak ho dávám skoro do všeho,“ krčí rameny Michaela, zatímco její hosté si otírají uslzené oči a nudle u nosu. Nepotěší ani její pojetí úkolu týdne, jelikož se rozhodla vsadit na salát – a hostům bude vadit, že není čerstvý.

V pátek u Lukáše (31) se budou skládat židle. Ne jako druh zábavy, ale během přípitku. Komu se rozloží a vyžádá si někdo nakonec pevné sezení? Lukáš rovněž seznámí své stolovníky se skutečností, že je gay. Někteří z tohoto odhalení budou překvapení hodně, jiní vůbec. „Já jsem to tušila,“ shodují se dámy. A povede se hostiteli orgasmus? Tedy malinový? Nebo si jej ostatní představují trochu jinak? Grilovací speciál bude zkrátka plný zábavy, vtipných momentů, ale i okamžiků, které byste si neměli nechat ujít. Hlavně je však důkazem, že i s ochrannými prostředky se dá užít bezva zábava a připravit perfektní pohoštění!

VIDEO: Grilovací speciál Prostřena zpestří roušky a ochranné štíty!

Video
Video se připravuje ...

Grilovací speciál Prostřena zpestří roušky a ochranné štíty! 

Fotogalerie
12 fotografií