Šanci splnit si své sny a zavařit si před kamerou dostali od poroty složené z kulinářských mistrů Jana Punčocháře (40), Radka Kašpárka (37) a Přemka Forejta (32) jen někteří amatérští kuchaři.

Soutěžící v MasterChef Česko 2020:

Ivana | Eva | Vladimír | Lucie | Milan | David | Denisa | Tomáš | Pepa | Martin | Pavel | Roman | Chili | Pavlína | Yeni | Eva | Kamila | Barbora | Lucie | Omar | Vašek | Iva | Petra | Tereza | Pavel | Jitka

Ivana

Ivana, zástupkyně manažerky v zákaznickém servisu jedné pražské firmy, by ráda měla menší hospodu, v níž by ona vařila jídlo a její přítel pivo.

Zpět na seznam

Eva

Eva, projektantka zahrad, jejíž největší láskou je pečení dortů a fitness, v němž i závodí, by se chtěla živit vařením, které miluje. Do MasterChefa ji dostalo vynikající čokoládové fondue.

Zpět na seznam

Vladimír

Vladimír je trenér thajského boxu a kondiční trenér, chtěl by se přestěhovat do Thajska a otevřít si tam malou restauraci. Jeho krevetová polévka bisque nepřesvědčila Přemka Forejta a Jana Punčocháře, ale dostal divokou kartu od Radka Kašpárka, a tak do finále postoupil.

Zpět na seznam

Lucie

Lucii, vítězku Miss Sympatie v Miss Junior, trápí, že je brána jako krásná blondýnka, která se jen tak veze, a přitom umí řídit bagr a dobře vařit. Korunku Missky by rozhodně vyměnila za vařečku.

Zpět na seznam

Milan

Milan je vášnivý amatérský kuchař a someliér, rád by si otevřel bistro, kde by si k vaření pouštěl Mozarta, Bizeta a Vivaldiho. Do finále postoupil pod podmínkou, že vylepší aranžmá svých pokrmů.

Zpět na seznam

David

David, student z Horoměřic, si mastrchefovskou zástěru vyvařil praženou parmou.

Zpět na seznam

Denisa

Denisa je obchodní manažerka, ráda cestuje a z ciziny si vozí nové recepty. ANO od poroty získala indickým salátem tikama.

Zpět na seznam

Tomáš

Tomáš pracuje jako průvodce. Podle slov Radka Kašpárka je ambiciózní, talentovaný sympaťák a postup si zaslouží.

Zpět na seznam

Pepa

Pepa, inženýr-stavař, pracuje v rodinné firmě. Kuchařem touží být od šesti let. Chtěl by se vaření věnovat profesionálně, proto se do soutěže přihlásil znovu – vloni vypadl v rozstřelu.

Zpět na seznam

Martin

Martin byl gambler, zpronevěřil půl milionu, skončil na rok ve vězení a má obrovské dluhy. Kdyby vyhrál titul MasterChef, otevřel by si bistro, v němž by zaměstnával bývalé feťáky.

Zpět na seznam

Pavel

Pavel vystudoval oděvní školu, živí se jako módní návrhář a má vlastní úspěšnou značku. Vaření je jeho dlouholetý koníček. Vždy snil o tom, že si otevře restauraci nebo bistro.

Zpět na seznam

Roman

Roman ve 22 letech skončil s profesionálním hokejem a začal trénovat děti. Do soutěže se přihlásil proto, aby se stal dostatečně velkou autoritou na to, aby mohl své svěřence vést ke zdravé výživě.

Zpět na seznam

Chili

Chili miluje zpěv a americký fotbal. Vařením se nejen odreaguje, ale navíc jí pomohlo překonat krizi identity a najít propojení mezi českou a vietnamskou kulturou. Miluje vietnamské jídlo, s nímž experimentuje – přidává do něj prvky evropské kuchyně.

Zpět na seznam

Pavlína

Pavlína, marketingová specialistka, jíž se podařilo zhubnout 22 kilo, kvůli MasterChefovi dala v práci výpověď, aby se mohla plně soustředit na soutěž.

Zpět na seznam

Yeni

Yeni je kosmetička. Od poroty odcházela se slzami v očích, slzami štěstí – zástěru si vyvařila asijskými knedlíčky, které porotu přímo uchvátily.

Zpět na seznam

Eva

Eva, která pracuje jako osobní bankéřka, vaří od deseti let. Ráda by si otevřela malý podnik.

Zpět na seznam

Kamila

Kamila, zástupkyně vedoucího obchodu, se domnívá, že v gastronomii je moc chlapů že i ženy na mateřské na to mají. Jejím snem je zařídit si bistro – snídaně, oběd, večeře a domů.

Zpět na seznam

Barbora

Barbora, administrativní pracovnice, by chtěla mít malý vinný bar, kde by si dělala tapas a vymýšlela různé chuťovky. Porotce přesvědčila skvělou kulajdu.

Zpět na seznam

Lucie

Lucie, obchodní zástupkyně, se do soutěže vydala coby matka na mateřské a navíc ve třetím měsíci těhotenství. Jejího pstruha porotci ohodnotili jako jídlo hodné MastrChefa.

Zpět na seznam

Omar

Omar, bojový sportovec, má sen vycestovat do Japonska, dělat třeba jen poskoka v některém z vyhlášených barů a nasbírat zkušenosti. Připravil tradiční pokrm sumo zápasníků.

Zpět na seznam

Vašek

Vašek, postgraduální student, povoláním chemik, k jídlu přistupuje vědecky. Uvařil tibetské momo knedlíčky, které se naučil v Himalájích, kde učil malé děti. Jeho gastronomickým snem je otevřít si pivovar. Dostal divokou kartu od Přemka Forejta.

Zpět na seznam

Iva

Iva, podnikatelka, chce co nejvíc odkoukat od kulinářských mistrů a také se co nejvíc naučit o vaření. Její melanzane alla parmagiana dostalo ANO od všech porotců.

Zpět na seznam

Petra

Petra, ředitelka půjčovny aut, jejímž snem je otevřít si bistro nebo vařit v restauraci přichystala ravioly, které Radim Kašpárek označil za boží.

Zpět na seznam

Tereza

Tereza, lektorka selektivní prevence, si chce otevřít menší restauraci nebo kavárničku, kde by pekla dobroty. Zástěru si vyvařila kachními prsíčky.

Zpět na seznam

Pavel

Pavel, muzikant, hraje na bicí, vaří od té doby, co dohlédl na kuchyňskou linku. Chce dokázat mamince, že opravdu vařit umí. Za perličku s ratatouille dostal divokou kartu od Jana Punčocháře.

Zpět na seznam

Jitka

Jitka, šéfka podpory zákazníků v naftařské společnosti, jejímž snem je mít mezinárodní restauraci všech chutí.

Zpět na seznam

Nahý student neuspěl, ale šokoval

Světoběžník Karel se na casting upravil zřejmě v nějakém restauračním zařízení. Při přípravě ve vedlejší místnosti se plazil po zemi a vylil skoro celé jídlo do dřezu. Na jeho pohybech i vyjadřování bylo jasně poznat, že je posilněn alkoholem.

Nebyl ze sebe schopen vysoukat kloudnou větu a jeho práce s pánví, na níž připravoval žebra, odpovídala tomu, že k střízlivosti má daleko. Mrskal s ní tak, že mu z ní pokrm třikrát málem vypadl. Přestože nepostoupil, nevzdává se svého snu, že se mu jednou podaří získat nejvyšší ocenění pro kuchaře, tedy michelinskou hvězdu.

Trojici porotců šokoval i student Daniel. Na dotaz, jak by se podle jeho názoru měla vylepšit česká gastronomie, odpověděl, že by servírky měly být sexy a chodit nejlépe jen v bikinách a mundúrem kuchařů by se měly stát plavky.

A aby toho nebylo málo, dodal, že on bude pracovat bez bikin, jelikož tělo na to má. To zaujalo zejména Jana Punčocháře a studenta vyzval, aby své tělo předvedl. Mladík neváhal a odhalil jeho horní část. Další svlékání už ho na obrazovce nečeká, také nepostoupil.

Fotogalerie
34 fotografií