Nejdřív kuchařská superstar Jamie Oliver (44) mluvil o pádu, později svá slova vzal zpět. Posléze se rozcházely i verze o tom, co Rhodes před smrtí dělal. Jeho kolega Vineet Bhatia, který s ním spolupracoval na televizním pořadu a byl jedním z posledních, kteří Garyho viděli živého, se nyní také vyjádřil. Podle jeho slov pro britský Mail Online Rhodes uklouzl a praštil se do hlavy, načež byl převezen do nemocnice.

Tuto verzi potvrdila nyní i rodina zesnulého, když uveřejnila vyjádření. „Za účelem ukončení bolestných spekulací ohledně náhlého úmrtí našeho milovaného Garyho Rhodese, jeho rodina může potvrdit, že po úspěšném natáčecím dni pro ITV tady v Dubaji se Gary vrátil domů ve velmi dobré náladě a strávil mírumilovný večer se svou manželkou Jennie.“

K nehodě došlo záhy poté, ale není z vyjádření jasné, kde k ní došlo. Možná že se nakonec šéfkuchaři stala osudnou právě kuchyň... „Po večeři bohužel Gary nešťastně upadl ve svém domě a musel být narychlo odvezen do nemocnice, kde nakonec zemřel kvůli subdurálnímu hematomu (jedná se o traumatické poranění mozku – pozn. red.),“ objasnili pozůstalí Rhodese, který už v mládí utrpěl vážný úraz a tehdy ho lékaři varovali, že by další úder do hlavy mohl být fatální.

„V současnosti nejsou další detaily a pozůstalí by rádi znovu požádali o soukromí ohledně této velmi tragické ztráty a opět poděkovali přátelům a rodině za jejich podporu v těchto těžkých časech,“ stálo na závěr v prohlášení zdrcené rodiny.

Odchod hvězdného kuchaře ostatně všechny zaskočil. Dokonce i jeho kolega a kamarád Bhatia tvrdí, že byl Gary v poslední době velmi šťastný a veselý. „A vzpomínám si, že mi minulý týden říkal: ‚Život by nemohl být lepší.‘ Byl fit a zdravý, a tak to byl šok,“ prozradil, jaká byla poslední důležitá slova, která od kamaráda slyšel. „Přál bych si, abych tam mohl být pro něj, byl to tak úžasný muž,“ dodal pro Mail Bhatia, který vlastní restaurace v Dubaji i Londýně.

Fotogalerie
18 fotografií