Během celé akce bylo zasazeno v obci Jeneč celkem 25 listnáčů, konkrétně habrů a buků. Památce nedávno zesnulého interpreta songů Být stále mlád, Trezor nebo Když milenky pláčou, tedy Karla Gotta, byl věnován jeden krásný buk. Událost pořádala neurologická klinika Armandi Therapy, jelikož právě tam nejlépe vědí, že pobyt v přírodě má pro jejich klienty – handicapované děti – skutečně blahodárný vliv.

Ostatně i Karel Gott hledal útěchu v přírodě v dobách, kdy bojoval s vážnou nemocí. Jednou z posledních fotek, kterou sdílel na svém facebookovém profilu, byla ta, kde sedí na lavičce u košatého stromu, s věrnou fenečkou Stellou u nohou, a čerpá energii ze svého okolí…

Zpěvačka Jitka Zelenková, která s Gottem léta vystupovala a patřila tak k jeho nejbližším, vysazení stromu na jeho počest kvitovala s nadšením. „Je to živý strom a Karel měl život rád. Už vidím ten jeho šibalský úsměv, a je to hrozně fajn,“ dojala se. „Když Karel odešel, zpívala jsem zrovna na koncertě pro dárce kostní dřeně a celou dobu jsem na Karla myslela,“ přiznala pěnice, která s oblíbeným zpěvákem, který se na věčnost odebral 1. října, měla skutečně výjimečný vztah.

V jeho doprovodné dívčí kapele strávila dlouhých 14 let. Zprvu jako vokalistka, později po Karlově boku i jako sólistka. Přestože se pak dala na vlastní uměleckou dráhu, blízké přátelství je pojilo i nadále. Nechyběla ostatně ani na jeho oslavě osmdesátých narozenin, kde porušila jeho přísný zákaz nosit mu dárky. Nechala pro něj vyrobit loutku s jeho podobou.

VIDEO: Zelenková o Gottovi: Karel byl vždy tajemný, o dceři jsem nevěděla!

Video
délka: 29:39.29

Zelenková o Gottovi: Karel byl vždy tajemný, o dceři jsem nevěděla! Petr Macek, David Turek

Fotogalerie
42 fotografií