Jako první se k plotně postaví sebevědomý zlatník Michal (47). Svůj jídelníček musel před lety od základu změnit: Kvůli cukrovce se nyní například musí vyhýbat sacharidům a bílé mouce. Svou nemoc se snaží držet pod kontrolou především vlastní sebekázní, což ostatní překvapí. Zaskočí je i svou neobvyklou profesí zlatníka, s níž se pak bude vázat hlavní zábava večera, a také tím, že je otcem pěti dětí. Dvě jsou už dospělé, dokonce je už dědeček. „Vypadá hodně mladě,“ žasne nad jeho fyzickou konstitucí jediná žena tohoto týdne, plavovláska Natálie. Michalovo menu bude lehké a zdravé, ale hosté se budou shánět po příloze. Dokáže Michal bez sacharidů hladové krky nasytit?

Jako druhý v pořadí bude vařit operátor výroby Ondřej (30). Hosty nepřivítá u sebe doma, kde od posledního rozchodu žije jen se svým pejskem, ale pozve je do sklípku. Ondra by totiž rád, aby zažili pravou atmosféru moravského večera. Nepočítá však s tím, že ostatním soutěžícím bude ve sklípku docela zima… Ondra sám sebe popisuje jako plachého člověka, a proto ho Michal, jenž se ukáže být dosti kritickým a ještě více zvědavým soupeřem, notně zaskočí otázkou na tělo. S kým, že se to po více než dvou letech rozešel? Byla to přítelkyně, nebo přítel? Ondra se při odpovědi trochu zapotí. „Rád jsem odpovídal, co se týče receptů, ale to soukromí jsem chtěl nechat stranou,“ postěžuje si pak mimo kamery. Ledy se ale nakonec uvolní a ke slovu dostane i koštýř.

Ve středu předvede své kulinářské umění jediná dáma tohoto soutěžního týdne, mladá maminka na mateřské dovolené Natálka (21). Ta má velkou zálibu v tetování – a je to na ní vidět. Hosty si pozve do bytu, kde žije se svým přítelem, vsadí na moderní menu a bude se snažit o dobrou náladu. Pány v bytě nejvíce zaujme Natálčino terárium s ještěry i dětský koutek pro její dvouletou dcerušku. „V dnešní době mě dost překvapí, že jedenadvacetiletá kočka má mimčo,“ okomentuje největší „šok“ večera Michal. Jako zábavu naplánuje Natálie vyrábění utopenců do skleniček, nesetká se ovšem s pochopením. Jen Ondřej je z této užitečné kratochvíle, na jejímž výsledku si pochutná až doma, nadšený. A Michal? Ten bude i tentokrát vystrkovat růžky…

Ve čtvrtek se stane hostitelem večera důchodce, trenér juda a veliký svéráz - Jirka (65). Ostatní soutěžící pozve na chatu. Pronajatou. Tamní podmínky budou všelijaké a chvílemi zavládne i celkem chaos. Natálku s Ondrou například vyděsí suchý záchod a absence koupelny. Jirka se sice bude hodně snažit, uspokojit náročné hosty však bude obtížnější, než by čekal. Vsadí třeba na kachnu, ale zatímco ostatní soutěžící se budou těšit na křupavou kůrčičku, on bude maso vařit pomalu ve vodě. Kromě toho nemá rád dezerty… a přesto ho musí připravit! Nuda to tedy rozhodně nebude, ale příjemné prostředí také ne. „Původně jsme měli být venku, říkal jsem si, jak to bude bezva, sluníčko bude pražit a do vody budeme skákat… a skončili jsme tady,“ posteskne si Jirka. Jak večer v polních podmínkách dopadne?

V pátek si na vrchního kuchaře zahraje - jako poslední ze všech - mladý skladník Martin (21). Toho rodiče nechali ve velkém domě a odstěhovali se za prací do rakouských Alp. Přestože má Martin vrozený fyzický handicap, snaží se denně posilovat, i když mu to rodiče ani doktoři moc nedoporučují. Také dbá na kvalitní stravu s dostatkem živočišných bílkovin. Jak se mu ale bude dařit v kuchyni?

A co na jeho dýňovou polévku řekne Michal, jehož polévku v pondělí Martin zkritizoval? „Přemýšlím, čím jsi dokořenil ty, když to koření nemáš rád,“ rýpne si vousatý zlatník, zatímco Martin rozlévá polévku do talířů. Budou se nakonec péct oplátky, anebo se večer ponese na férové vlně? Dojde i k řešení otázek kdo, co a s kým? A jak poslední večer dopadne? Vyhraje dobré jídlo, nebo zvítězí jiné pohnutky? Napínavé to bude až do konce!

VIDEO: Šokující podmínky v Prostřeno!: Tady snad nebudeme grilovat!

Video
délka: 01:29.12

Šokující podmínky v Prostřeno!: Tady snad nebudeme grilovat! 

Fotogalerie
11 fotografií