Za celých 15 let se v oblíbeném televizním seriálu ještě nikdy nic podobného nestalo. Podle informací deníku Aha! se každý díl prodražil téměř o třetinu.

„Investice byla skutečně obrovská, v řádu několika desítek milionů korun. Největší část připadla technologiím. Nakoupili jsme třeba nové kamery, jiným způsobem se snímá, zvučí, postprodukuje, změnili jsme logistiku natáčení, máme nové kostýmy, dochází k přestavbě dekorací, protože potřebujeme lépe snímatelné větší prostory,“ popsala situaci kreativní producentka Simona Matásková (52) a prozradila, že tím investice do seriálu nekončí.

První vlaštovkou byla stavba pediatrie, kterou diváci viděli už v prvních dílech nového roku. V dubnu se ale plánuje zrekonstruovat celá nemocnice! A úpravu zevnějšku zaznamenala i většina hlavních hrdinů. Nové kostýmy mají všichni lékaři na chirurgii (Badinková, Zounar, Morávková, Čenský, Jašków, Lupták, Štěpánek), na urgentním příjmu na pediatrii (Adamovská, Děrgelovi) i na záchrance (Holcová, Fiala, Benoni, Stránský).

„Myslím, že kostýmy jsou moc povedené. Líbí se mi, že jsou barevné, a jsou příjemné na tělo. Myslím, že je to pro nás všechny příjemná změna,“ pochvaloval si nový mundúr herec Robert Jašków (50).

Co nás čeká?

Odolá Badinková Řezníčkovi?

Čestmír Mázl (Petr Rychlý) se snaží přesvědčit Alenu (Michaelu Badinkovou), aby se vrátila ke gynekologii. Alena ale mezitím na ambulanci udělá fatální chybu v diagnóze a zaplatí za to vysokou cenu. Mázlova profesionální čest mu nedovolí se za svou ženu stoprocentně postavit. Aleninou jedinou oporou je ochotný kolega a věčný svůdce žen Martin Brabec (Pavel Řezníček), který má pro ni slabost. Její láska k Mázlovi tak projde další těžkou zkouškou…

Badinková s Řezníčkem (vlevo) a Rychlým

Mára žárlí na Vojtu. Má důvod?

Po boku své ženy Táni (Markéta Děrgelová) nastoupil Patrik (Patrik Děrgel) na nové oddělení pediatrie. Tánin vztah s Vojtou (Ivan Lupták) se zdá být minulostí. Alespoň si to oba snaží namluvit. Prozíravý Mára (Robert Jašków) ale tuší, že by to mohlo být jinak, a na Vojtu si došlápne. S překvapivým plánem uchránit Vojtu před Márovou pomstou přichází sestřička Radka (Anna Julie Slováčková). Uvěří Mára sehranému divadlu? A jak do rodinné konstelace zasáhne Patrikova svérázná matka Darina (Mahulena Bočanová)?

Milostný trojúhelník mezi Luptákem (vlevo), Děrgelovou a Děrgelem neskončí.

Pomůže Holcová se smrtí?

První chvíle vztahu prožívají Zita (Jana Holcová) a Hanák (Radim Fiala). Věčně zásadová šéfka záchranářů je ale po výbuchu domu, k němuž svým dílem také přispěla, nucena přehodnotit svůj životní přístup. Na výjezdech je svědkem tragických příběhů lidí v beznadějné situaci, kteří si přejí jediné – bezbolestnou smrt. Dokáže jim pomoci? A jak?

Fiala s Holcovou v nových uniformách

VIDEO: Co nás čeká v Ordinaci a v Ulici? Šéfky úspěšných seriálů v Blesku.

Video
délka: 18:55.12

Co nás čeká v Ordinaci a v Ulici? Šéfky úspěšných seriálů v Blesku. Petr Macek, Lukáš Červený

Fotogalerie
40 fotografií