Neděle 23. června 2024
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Polojasno 24°C

Rok 2020 v TV: StarDance ani Most! nebudou, Pohlreich se vrací

/
 • Televizní novinky roku 2020 odhaleny ve speciálním vysílaní Studia Blesku: Poslední „Případy“ i návrat „Šéfa“!
  8. ledna 2020 ● 11:00

  Jaká esa v rukávu má Česká televize na rok 2020? Co čeká diváky nekonečných seriálů Ulice a Ordinace, jež TV Nova vysílá už 15 let? A co proti konkurenci chystá Prima? Na to odpovídali ti nejzasvěcenější ve speciálním vysílání Studia Blesku.

 • 1.

  NOVA

  Kreativní producentka Ordinace Simona Matásková: „Zařízla“ 13 postav

  Po svém nástupu k producentskému kormidlu Ordinace to vzala pěkně z gruntu. Před pěti lety Simona Matásková (51) ukončila působení hned 13 postavám. „Dneska už bych to neudělala,“ říká na rovinu.

  Exmanželka Davida Matáska (56) má pod palcem nejen hlavní postavy, ale i ty, kteří v kamenické nemocnici hrají epizodní role. Dohromady na 70 lidí jen před kamerou. „Někdy to jednoduché není. Pokud vám zvoní telefon i na Štědrý den, tak byste nejradši vyskočil z okna...“ tvrdí Matásková.

  „Když jsem před pěti lety nastoupila, tak jsem ukončila působení asi třinácti postavám, dneska už bych to neudělala. Ale ještě nikdy se nestalo, že bychom naplnili autobus, který by sjel ze skály...“ vtipkuje kreativní producentka.

  Silvia Klasová (vlevo) a Simona Matásková ve Studiu Blesku
  Autor: M. Protivanský, M. Rušinová, M. Pekárek, K. Kopáč

  Kreativní producentka Ulice Silvia Klasová: Karla konečně otěhotní!

  Pro diváky měla hned dvě dobré zprávy. Diváci si v Ulici odpočinou od zavražděného padoucha Radka Mastného, jehož hrál Pavel Novotný (58). Podle producentky Silvie Klasové (40) se ale dozví i šťastnou novinu – Karla v podání Markéty Stehlíkové (35) se stane maminkou.

  Kromě výraznější kriminální linie, ve které se bude vyšetřovat útok na bývalého starostu Mastného, scenáristé zamíchali kartami i u rodiny Marečků. „Márovi s Karlou se konečně podařilo počít miminko, ale dál řeší adopci,“ shrnuje Klasová s tím, že věci, které se stanou, ovlivňují další sezony. „Když má někdo umřít, tak to musí přinést posun v příbězích dalších postav,“ dodává.

  A jak to bude s Marečkovými? Ze dne na den se stanou rodiči na plný úvazek a Mára neboli Kryštof Rímský (44) bude muset řešit, jak rychle se rozrůstající rodinu zabezpečit.

  Mára s Karlou čekají miminko.
  Autor: M. Protivanský, M. Rušinová, M. Pekárek, K. Kopáč

 • 2.

  PRIMA

  Pohlreich znovu na Primě: Šéf na steroidech

  Před dvěma lety tvrdil, že s Ano, šéfe! definitivně skončil. Chyba lávky! Úderem jara bude na obrazovkách Primy Zdeněk Pohlreich (62) znovu objíždět hospody s kamerou v zádech.

  „Naše rodinné stříbro se vrací – a ve velkém! A to s novým formátem jménem Super šéf, což je licencovaný pořad od britského šéfkuchaře Gordona Ramsayho. Prostě takové Ano, šéfe! na steroidech,“ prozrazuje programový ředitel FTV Prima Roman Mrázek. „Zdeňka ta nová věc od začátku bavila a velmi rád do toho šel. Hrozně si to vychutnával,“ tvrdí.

  Pořad, který se začal poprvé vysílat v roce 2009, ale bude v novém kabátku. „Přijedeme, během čtyřiadvaceti hodin všechno předěláme a odjedeme,“ popisuje Mrázek. A diváky chtějí nalákat i na talkshow Lukáše Pavláska (41), starou dobrou Partičku anebo posilu seriálu Modrý kód Zuzanu Bydžovskou (58).

  Pořad Ano, šéfe! definitivně skončil, místo něj nastupuje Super šéf.
  Autor: M. Protivanský, M. Rušinová, M. Pekárek, K. Kopáč

 • 3.

  ČESKÁ TELEVIZE

  Divoká devadesátá

  Česká televize po Vánocích vládne i tabulkám lednové sledovanosti, pozornost už ale upírá k podzimu. Ředitel programu ČT Milan Fridrich (49) odhalil něco z chystaných novinek. Fanoušci právě od středy reprízovaných Případů 1. oddělení se mohou těšit na nový projekt, na němž se opět podílí kriminalista Josef Mareš. Minisérie ponese název Divoká devadesátá.

  „Případy jsou tímto uzavřeny. Podle pana Mareše už je počet případů, co by stál za natočení, vyčerpán. Zůstaly už jen nedořešené případy. V nové chystané minisérii Divoká devadesátá se tak Mareš vrací k případům, kdy byl on sám mladým začínajícím policistou, a ukazuje, jaké to v té době bylo,“ naznačuje Fridrich.

  Programový ředitel České televize Milan Fridrich
  Autor: M. Protivanský, M. Rušinová, M. Pekárek, K. Kopáč

  Velké finále Eurovize se blíží

  Už 16. května nás čeká jubilejní 65. ročník Eurovision Song Contest. Za Česko odjede do nizozemského Rotterdamu nejlepší ze sedmi finalistů českého národního kola. „Jména zazní až na tiskové konferenci třináctého ledna, ale mohu prozradit, že jde o jedenáct umělců, tedy že to nejsou pouze samí sólisté,“ řekl PR manažer Kryštof Šámal.

  Češi jsou podle něj namlsaní úspěchem zpěváka Mikoláše Josefa (24), který skončil před dvěma lety na skvělém šestém místě, před ním na sebe v roce 2016 upozornila prvním postupem do finále Gabriela Gunčíková (26). A i loni se tužili Lake Malawi se zpěvákem Albertem Černým (30) – skončili celkově na skvělém 11. místě. „Je to pro každého umělce velká příležitost, protože Eurovizi sleduje čtvrt miliardy lidí,“ upozornil Šámal. Podle něj není podstatné, jak populární je zpěvák či skupina na domácí scéně, ale to, jak se blíží mezinárodním trendům v hudbě.

  Kryštof Šámal propaguje Eurovizi.
  Autor: M. Protivanský, M. Rušinová, M. Pekárek, K. Kopáč

 • 4.

  CO LETOS NEUVIDÍTE

  Most! Už dost!

  Přestože seriál Most! patří k nejsledovanějším pořadům ČT, režisér Jan Prušinovský (40) se do pokračování sérií nikdy nepouští. „Rádi bychom se dočkali pokračování seriálu Most! – nejen kvůli sledovanosti, která trhá rekordy i nyní v repríze, ale i protože se z toho stal fenomén pro diváky. Musíme ale respektovat rozhodnutí režiséra Prušinovského i scenáristy Petra Kolečka,“ tvrdí ředitel Fridrich.

  Dycky Most! aneb Luďan (Martin Hofmann) v Poště pro tebe
  Autor: M. Protivanský, M. Rušinová, M. Pekárek, K. Kopáč

  StarDance má pauzu

  Příznivci StarDance, jak je již zvykem, se tento rok nedočkají. Taneční soutěž se totiž už drahně let na obrazovkách objevuje dva roky po sobě a pak má přestávku. Marek Eben mi vždycky říká, že se na tu pauzu už těší. Že bude mít zase volné nejen soboty, ale i pátky,“ říká ředitel programu ČT. Tančit by tak hvězdy měly zase až v letech 2021 a 2022.

  „To mohu slíbit, licenci jsme už získali. Mezitím se diváci mohou těšit na premiérové díly Zázraků přírody a Tajemství těla,“ dodává Fridrich.

  Nejen Marek Eben bude mít volné pátky a soboty.
  Autor: M. Protivanský, M. Rušinová, M. Pekárek, K. Kopáč

 • 5.

  GALERIE A VIDEA

  Podívejte se i na videa z celého speciálního vysílání a také na fotky v galerii!

  Video
  Video se připravuje ...

  Prima v roce 2020: Návrat superšéfa Pohlreicha a nový seriál! Petr Macek, Lukáš Červený

  Video
  Video se připravuje ...

  Nejočekávanější filmy roku 2020 s Janem Bradáčem z Falconu: Na co jít do kina? Petr Macek, Lukáš Červený

  Video
  Video se připravuje ...

  Jaká bude Eurovize 2020? Zákulisí hudební show odhalil Kryštof Šámal. Petr Macek, Lukáš Červený

  Video
  Video se připravuje ...

  Martin Doktor o Olympiádě 2020 Jakub Veinlich

  Video
  Video se připravuje ...

  Olga Nedbálková o Ordinaci Blesku Petr Macek

   

  Video
  Video se připravuje ...

  Šedesátiny Michala Davida: Jak je oslaví a proč nebude Diskopříběh 3? Petr Macek, Lukáš Červený

  Video
  Video se připravuje ...

  Co nás čeká v roce 2020? Astrolog Raven Argoni ve Studiu Blesku. Petr Macek, Lukáš Červený

  Video
  Video se připravuje ...

  Bude další Most! a Marie Terezie? Šéf programu ČT Fridrich v Blesku. Petr Macek

  Video
  Video se připravuje ...

  Co nás čeká v Ordinaci a v Ulici? Šéfky úspěšných seriálů v Blesku. Petr Macek, Lukáš Červený

  Video
  Video se připravuje ...

  Petr Novák 

  Video
  Video se připravuje ...

  Kristýna Podzimková a Denisa Biskupcová Petr Macek, Lukáš Červený

  Video
  Video se připravuje ...

  Jan Kubáček o české politice v roce 2020 Jakub Veinlich

  Video
  Video se připravuje ...

  Michael Žantovský 

  Video
  Video se připravuje ...

  Alena Schillerová Jakub Veinlich

  Video
  Video se připravuje ...

  Miloslav Šmídmajer 

   

  Fotogalerie
  81 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 4

agfor: Most! nebude ? Lžete. ČT už s tou debe lititou otrvuje.

(08. 01. 2020 12:06)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy