Fanouškům filmu Sám doma tohle rozhodně neuniklo. Scéna z druhého dílu s tehdy ještě pouze milionářskou celebritou Donaldem Trumpem nebyla letos v oblíbeném filmu, vysíláním na kanadské CBC, k vidění. A přestože Vánoce mají být svátky klidu a pohody, kvůli chybějící scéně se rozpoutaly vyostřené hádky, hlasité spory.

Veřejně na vystřižení scény upozornila americká televizní stanice Fox, v jejíchž pořadech i moderátorech má Trump dlouhodobě zastání. A tak není divu, že stanice teď „kauze Kevin“ věnovala celý segment. Moderátoři i hosté se rozčilovali a pohoršovali a argumentovali tím, že je to celé cílené popření skutečnosti, že Trump býval v devadesátých letech oblíbenou celebritou.

V chybějící scéně totiž mile se usmívající Trump hlavnímu dětskému hrdinovi pomůže vyznat se ve spletitých chodbách obrovského newyorského hotelu a poradí mu cestu. Nenechat to jen tak vyšumět a zastat se otce se rozhodl i Trumpův nejstarší syn Donald mladší. Ten k tomu využil svůj oficiální twitterový účet, na kterém se nad vzniklou situací pohoršil a čin stanice CBC odsoudil.

Oficiální zdroje z kanadské televize ovšem mají pro celý skandál, který hýbe děním za oceánem, celkem prozaické vysvětlení. Podle slov mluvčího CBC Chucka Thompsona televize film do této podoby upravila už v roce 2014 a sice ještě v době, kdy Trump nejen nebyl prezidentem, ale ani svou kandidaturu oficiálně neoznámil. Z filmu prý zmizelo celkem osm minut, které stanice zaplnila reklamou. Podle kanadské stanice je Trumpův zhruba desetivteřinový výstup scénou, jejíž zmizení neovlivní zápletku ani děj filmu a mohla tudíž z kola ven.  

VIDEO: Trailer k filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

Video
délka: 01:09.89

Trailer k filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (EN) YouTube/20th Century Fox

Fotogalerie
32 fotografií