Miliardář chce sesadit Trumpa. Je bohatší, ale pracovali pro něj vězni

Autor: ČTK - 
25. prosince 2019
10:34

Volební tým Michaela Bloomberga, který se uchází o prezidentskou nominaci Demokratické strany, využíval k obvolání voličů vězně. Informaci zpravodajského serveru The Intercept kampaň amerického miliardáře v úterý potvrdila, zároveň ale zdůraznila, že to činila nevědomky. S firmou, která call centra ve věznicích provozuje, už Bloomberg ukončil spolupráci.

Bloombergova kampaň si podle serveru The Intercept najala přes prostředníka specializovanou firmu ProCom, která vyřizuje za zákazníky telefonické hovory. Svá call centra provozuje ve věznicích v Oklahomě. Ženy, které si odpykávaly trest v jedné z nich, přesvědčovaly v poslední době po telefonu americké voliče o kvalitách prezidentského kandidáta Bloomberga.

„Nevěděli jsme o tom a nikdy bychom to nepřipustili, kdybychom to věděli,“ uvedla Bloombergova mluvčí Julie Woodová. Volební tým amerického miliardáře se o call centru ve věznici dozvěděl podle ní až na základě dotazů novinářů. „Tuto praxi nepodporujeme,“ dodala Woodová a oznámila, že spolupráci s příslušnou firmou okamžitě ukončila.

Zatímco americká ústava zakazuje otroctví, třináctý dodatek umožňuje nutit vězně k práci jako součást jejich vězeňského trestu, upozornil zpravodajský server BBC.

Bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg oficiálně vstoupil do boje o Bílý dům teprve na konci listopadu. Sedmasedmdesátiletý mediální magnát tehdy prohlásil, že Spojené státy si nemohou dovolit mít další čtyři roky v čele republikána Donalda Trumpa. Výhrady měl ale i vůči tomu, co dosud viděl u některých demokratických kandidátů.

Osmý nejbohatší Američan

Prezidentské volby se budou v USA konat 3. listopadu příštího roku. Bloomberga průzkumy veřejného mínění zatím neřadí mezi favority. Největší podporu v demokratickém táboře má podle nich bývalý viceprezident Joe Biden následovaný senátory Berniem Sandersem a Elizabeth Warrenovou.

Podle časopisu Forbes je Bloomberg osmým nejbohatším Američanem s odhadovaným majetkem 53,4 miliardy dolarů (více než 12 bilionů korun). Sedmasedmdesátiletý Bloomberg zvažoval kandidaturu už v roce 2016, ale svůj záměr nakonec odvolal.

Radnici nejlidnatějšího amerického města řídil celých 12 let, jen za symbolický dolar ročně. V minulé kampani výrazně podpořil demokratickou kandidátku a někdejší senátorku za New York z let 2001 až 2009 Hillary Clintonovou a ostře kritizoval pozdějšího vítěze voleb - Trumpa označil za „nebezpečného demagoga“.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 25. prosince 2019 14:19 )

„Nevěděli jsme o tom a nikdy bychom nepřipustili, abychom to věděli,“ - JAKO UJO

marieajosef00 ( 25. prosince 2019 12:24 )

Aspoň o vánocích jděte s celým USA do p++ele, tupci ......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud