Úterý 31. ledna 2023
Svátek slaví Marika, zítra Hynek
Zataženo, sněžení 2°C

Sám doma a zpackaný: Podívejte se na chyby, kterých si nikdo nevšiml!

/
 • Kevin v Sám doma
  Kevin v Sám doma (Archiv)
  24. prosince 2021 ● 20:34

  Na co režisér Chris Columbus (61) sáhl, to se vždy povedlo. Ne jinak tomu je i v nestárnoucí rodinné komedii Sám doma (Home Alone). Tedy... až na některé ne zcela domyšlené scény, které by pozornému fanouškovi neměly uniknout! Všimli jste si nelogických souvislostí, které se ve filmu, jenž právě slaví 30 let od své premiéry, objevují?

  10. listopadu 1991 měl premiéru první díl kultovní rodinné klasiky Sám doma, jehož hlavní hvězdou byl (a dodnes je) tehdy desetiletý Macaulay Culkin (39) alias Kevin McCallister.

  Příběh o rozmanité a zmatkářské rodině McCallisterů patří k těm počinům, bez kterých si už nedokážeme Vánoce představit. I tento film však obsahuje chyby, kterých jste si pravděpodobně doteď nevšimli. Co tvůrci konkrétně nedomysleli?

 • 1.

  Měnící se oblečení

  Během scén, které se natáčely venku, se několikrát změní Kevinovo oblečení. A rozhodně ne proto, že by se mezitím stihl doma převléct. V jednom záběru má například modré kalhoty, v dalším zelené. A tato chyba se několikrát opakuje.

  Kevin v Sám doma
  Autor: Archiv

 • 2.

  Těžké tašky

  Když si Kevin uvědomil, že je doma opravdu sám, a tak na něm zůstávají veškeré povinnosti týkající se domácnosti, vyrazí na nákup do supermarketu. Když jde pěšky zpátky, tašky s nákupem se mu pod tíhou protrhnou. Jenže chvilku předtím s nimi máchal tak intenzivně, že je jasné, že tak těžké, aby se opravdu vahou protrhly, být nemohly.

  Macauley Culkin ve filmu Sám doma.
  Autor: Profimedia.cz

 • 3.

  Zubní kartáček

  Nezapomenutelná scéna, ve které si jde Kevin koupit do obchodu zubní kartáček, obsahuje také menší chybku tvůrců. Tenhle postřeh je ale pro opravdové fajnšmekry filmových přešlapů... Když se u pokladny baví s prodavačkou, ze stropu je vidět visící vánoční ozdoba v podobě sněhové vločky, která se otáčí rychle dokola. Za pár vteřin v dalším záběru už se vločka netočí, ale jen decentně pohupuje.

  Kevin ze Sám doma
  Autor: Archiv

 • 4.

  Kevinova matka

  Paní McCallisterová volá z letiště na policii v Chicagu, jestli by mohli jít k nim domů zkontrolovat Kevina. Během rozhovoru však nezmínila jeho jméno, ani adresu domu. Přesto se tam policisté šli podívat. Že by byli vševědoucí?

  McCallisterovi
  Autor: Archiv

 • 5.

  Harry a rozpálená klika

  Kevin se na lupiče Harryho a Marvea připravil opravdu dobře. Když chtěl Harry vlézt do domu, sáhl na rozpálenou kliku. Vypálené písmeno M, které na kouli (klice) bylo, má však v jiném úhlu, než v jakém na ni ruku položil.

  Zranění zlodějů ze snímku Sám doma.
  Autor: Photo © 20th Century Fox

 • 6.

  Spálená hlava

  Když Harry konečně vleze do baráku, nastražený hořák uvnitř mu propálí čepici a spálí hlavu, kterou má seshora celou rudou. O chvíli později v dalších záběrech není po spálenině ani stopy, zůstala pouze díra v čepici. Že by zázračné bleskové zahojení?

  Zranění zlodějů ze snímku Sám doma.
  Autor: Photo © 20th Century Fox

 • 7.

  Ohýbací zeď

  Když se Marve a Harry snaží dostat do domu přes lano vedoucí od bunkru, Kevin jim ho přestřihne a oni narazí do zdi cihlového domu. Pozornému oku však neunikne, že se zeď při nárazu prohnula.

  Zranění zlodějů ze snímku Sám doma.
  Autor: Photo © 20th Century Fox

 • 8.

  Šperky paní McCallisterové

  Když se Kevinova matka snaží vrátit co nejdříve domů za synem, vymění se starou paní své náušnice a prsteny za jinak nedostupnou letenku. Po doletu na další letiště však prsteny i náušnice znovu má.

  Celý dům je obří v podstatě vánoční ozdoba.
  Autor: Twitter

  VIDEO: Trailer k filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku

  Video
  délka: 01:09.89
  Video se připravuje ...

  Trailer k filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (EN) YouTube/20th Century Fox

   

   

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 10

arne100: Bobešzchaloupky právě utekl z Bohnic.Už ho hledají.

(24. 12. 2019 17:50)

senneli: 𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

(24. 12. 2019 14:25)

bullshit: Přesně tak, pokud si toho nikdo nevšiml tak to není zpackané. Nelze upřít, že pár dobrých gegů tam je.

(24. 12. 2019 12:07)

bobeszchaIoupky: v Blesku asi nepochopili, že normální lidé berou americké slátaniny s rezervou a opravdu jen jako slátaniny. Toho blbečka by zakrála i alkoholička Holubová, jejíž herecké výkony spočívají také pouze v tom, že řve jako kráva

(24. 12. 2019 11:07)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy