Sestřenice o Trumpovi: „Toho muže nemám vůbec ráda.“ A zmínila krádež palačinek

Autor: Darina Jíchová - 
17. 9. 2019
09:20

Americký prezident Donald Trump (73) se rád chlubí svými předky. Když naposledy hlásal, že „má německou krev“, vysloužil si od německé kancléřky Angely Merkelové oči obrácené v sloup. Vedle Německa Trump „vytahuje“ i Skotsko. O tom, jak mají šéfa Bílého domu rádi jeho skotští příbuzní, promluvila s tiskem jeho vzdálená sestřenice, napsal deník Daily Mail.

Alice Mackayová (79) je příbuzná prezidenta Spojených států přes Trumpovu matku Mary Anne MacLeodovou, která v roce 1930 emigrovala do USA. „Toho muže nemám vůbec ráda, není jako jeho milí a štědří rodiče,“ prohlásila Mackayová. „Na rozdíl od jeho rodičů, kteří přispívali snad na každou charitu, Donald by jim jen tak nedal ani korunu,“ doplnila Skotka.

Do Skotska jezdí americký prezident Donald Trump hlavně na golf. Za rodinou jen zřídka.Do Skotska jezdí americký prezident Donald Trump hlavně na golf. Za rodinou jen zřídka. | Reuters

„Nevím, kde se u něj stala chyba,“ uvedla Mackayová, novinářům rovněž popsala, jak jí jednou ukradl palačinky. „Bylo to krátce poté, co zemřel můj muž. Donald na to asi zapomněl, nabral si moje palačinky a bez toho, aby pozdravil nebo poděkoval, zase odešel z kuchyně,“ vyprávěla prezidentova sestřenice.

Skotové Trumpa nemusí, není k nim přátelský, tvrdí rodina

Mackayová se svěřila rovněž s tím, že ze skotské strany ho nikdo moc „nemusí“, jeho neomalené chování jim vadilo dlouho předtím, než se stal prezidentem. Trumpova starší sestra Maryanne Trumpová Barryová (82) společně s matkou dlouho skotské příbuzné navštěvovala.

„Nikdy nezapomněla na své kořeny, a dokonce tady chtěla být pohřbena,“ řekla o Trumpově matce a dodala, že Fred Trump si nepřál, aby byla jeho žena pohřbená ve své domovině. „Donald sem moc nejezdí, koupil si tu sice golfový klub, ale jinak moc ne. Když už přiletí, zajde k nám na večeři, není moc přátelský, naštěstí se dlouho nezdrží,“ sdělila reportérům listu Independent.

Video „Trump je jednoduchý člověk, v tom je jeho síla. Ve světě si z něj utahují a zároveň se ho bojí,“ říká amerikanista Kozák - Markéta Volfová, Lukáš Červený

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

petr366 ( 17. září 2019 10:07 )

Ptaří, burnum. Ty si mi pěknej inteligent. Máš vůbec volební právo anonyme 01?

anonym01 ( 17. září 2019 10:02 )

ASI PTARI K VYCHODNIM BURNUM. CLOVEKA TO NUTI SE ZAMYSLET V JAKE ZEMI ZIJEME A ZDA BYCHOM NEMELI S TIM NECO DELAT. BURAN BURANA VOLIL TAKY U NAS V ČECHACH. ABY NAS BURANI S VYSOKOU SKOLOU /MOHOU/ NEPRERVALI, MELI BYCHOM SE NAUCIT TAKY BURANSTVI JAK NAS K TOMU VEDE BABIS, ZEMAN, KLAUS?

Zobrazit celou diskusi
Další videa