V absolutním šoku skončila první česká topmodelka Pavlína Pořízková poté, co v bytě na Manhattanu v New Yorku našla v neděli okolo 20. hodiny našeho času bývalého manžela a otce svých dvou dětí, hudebníka Rica Ocaseka. Muž byl v bezvědomí a nereagoval. Brzy byla jasná tragická pravda. Známý hudebník a producent je mrtev. Záchranáři už na místě nebyli nic platní a podle policie ke smrti podle všeho došlo bez cizího zavinění.

S Pavlínou Pořízkovou se Ocasek oženil v srpnu 1989. Mají spolu syny Jonathana a Olivera. Z předchozích dvou manželství (dvakrát se oženil s jednou ženou) má Ocasek další čtyři syny. Ocasek a Pořízková spolu dlouho tvořili jeden z nejstabilnějších párů showbyznysu, loni ale topmodelka oznámila, že už spolu nežijí. Přesto je očividně nadále pojilo silné pouto.

Ocasek se narodil v Americe - v marylandském Baltimoru, má ale české předky. Na hudební scéně byl aktivní téměř 50 let. Kariéru začal počátkem 70. let, hrál například ve skupině Milkwood. Úspěch přišel ale až s kapelou The Cars, kterou založil v roce 1976. Ocasek byl rovněž uznávaným studiovým hudebníkem, pracoval pro mnoho kapel. 

V roce 2018 byla skupina The Cars, která se v roce 1988 rozpadla a pak nakrátko dala znovu dohromady v roce 2010, uvedena do Rokenrolové síně slávy.

Fotogalerie
58 fotografií